Cięcie laserem – doskonały sposób na wyróżnienie się w marketingowym chaosie

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Cięcie laserem – doskonały sposób na wyróżnienie się w marketingowym chaosie

Poszukując nowych sposobów na wyróżnienie się spośród wielu marek, z całą pewnością sprawdzałeś różne metody znakowania. Wiele firm stosuje banery, kasetony czy folie przeźroczyste naklejane na szyby. To jednak dość popularne metody i, choć zwykle bez nich się nie obejdziesz, to warto poszukać czegoś wyjątkowego, co wyróżni cię od reszty. Czymś takim może być cięcie laserem. Ta technologia pozwala uzyskać zaskakujące efekty. Dzięki precyzyjnemu narzędziu, bez problemu wytniesz finezyjne kształty, napisy na gadżetach, a nawet ozdobisz swoje tabliczki reklamowe.

Cięcie laserem – na czym to polega ta interesująca metoda?

Nie ma nic nowego w tym, że skupiona wiązka promieniowania elektromagnetycznego może uszkodzić rozmaite tworzywa. Dzięki opanowaniu tej energii, można jednak naruszyć jedynie wierzchnią warstwę płytki, gadżetu czy tabliczki. Dzięki temu uzyskasz charakterystyczną dla graweru fakturę. W takim przypadku jest także możliwe cięcie laserem. Zwłaszcza, jeśli materiały poddawane obróbce to tworzywa sztuczne, drewno czy inne miękkie tworzywa.

Dlaczego grawer laserowy jest praktyczny? To niezmywalne znakowanie produktu

Użycie lasera w celu wykonania graweru, to bardzo skuteczna metoda. Nie zagłębiając się już w szczegóły działania tego mechanizmu, należy stwierdzić, że efekt tego działania jest niemożliwy do usunięcia bez uszkodzenia podłoża. Dzieje się tak dlatego, że wiązka użyta do wypalania logotypu, hasła czy wzoru niszczy wierzchnią warstwę tworzywa. Głębokość takiego znakowania nie przekracza dziesiętnych części milimetra. Można je stosować na podłożach wykonanych z akrylu, PVC, pleksi, winylu i poliestru, kompozytów, drewna oraz niektórych metali. Cięcie laserem takich materiałów także jest możliwe.
Takie znakowanie sprawia, że gadżet jest trwale związany z twoją markę. Ponadto, jeżeli wybierzesz taką metodę, możesz mieć absolutną pewność, że wykonany wzór będzie niezwykle dokładny i powtarzalny. To w przypadku innych technik może być trudne do osiągnięcia. Technika ta nie jest pozbawiona wad. Korzystając z jej możliwości musisz pamiętać, że niemożliwe jest użycie kolorów w tego typu znakowaniu produktów i gadżetów.

Grawerowanie gadżetów za pomocą lasera – jak uczynić z tej technologii sztukę godną uwagi

Poza cięciem, laser może służyć także do grawerowania. Już wspominaliśmy, że dzięki wiązce, możliwe jest naniesienie dowolnego wzoru na długopisy, breloki czy spinki do garnituru. Jednak to nie wszystkie zastosowania. Możesz tej technologii użyć do znakowania drewnianych ozdób świątecznych, galanterii czy nawet kalendarzy. Jedynym problemem jest dobranie odpowiedniej mocy w urządzeniu, testowanie różnych rozwiązań i sprawdzanie ich efektów.
Pamiętaj, że sam grawer jest jedynie dodatkiem do produktu. Dlatego, jeżeli chcesz uzyskać wyjątkowy efekt, skup się także na jakości podłoża. Niektóre tworzywa mogą ulegać drobnym przebarwieniom podczas działania wiązki laserowej. Zwróć także uwagę na to, żeby znakowany przedmiot sam w sobie był estetyczny i elegancki. Wtedy będziesz mieć pewność, że grawer będzie z nim dobrze współgrać.

Tabliczki reklamowe cięte laserem – czy warto z nich korzystać?

Dbając o wizerunek swojej firmy, powinieneś zatroszczyć się o każdy, nawet najmniejszy detal. Dlatego produkując tabliczki informacyjne, warto pokusić się o cięcie laserowe tego elementu. Bez względu na to, czy podłoże będzie wykonane z dibondu, kompozytów, plexi, PCV czy też innych materiałów, to używając wiązki laserowej, możesz takiemu drobiazgowi nadać wyjątkowego wyglądu. Pamiętaj, że klient docenia jakość i estetykę. Nie ma znaczenia czy świadczysz usługi, produkujesz czy pośredniczysz w handlu. Efekt “wow!” zadziała w każdym z powyższych przypadków.
Tabliczka reklamowa cięta laserem może być dostosowana do dowolnego kształtu. Jedynym ograniczeniem jest obszar roboczy urządzenia, które posiada maksymalny rozmiar arkuszu tworzywa, które może w danej chwili obrabiać. Cała reszta to twoja fantazja i wyobraźnia.

Tabliczki użytkowe i reklamowe – cięcie laserem przyda się w każdym przypadku

Często spotykamy się z takimi sytuacjami, że nasi klienci potrzebują umieścić informacje o pomieszczeniach hotelowych, rozłożyć wskazówki dojazdu na miejsca parkingowe czy też oznaczyć szafki pracownicze. Standardowe wzornictwo dostępne w sieci może być niewystarczające. Z jednej strony mamy niską jakość i wątpliwej trwałości materiały, a z drugiej rozmiary płytek, które nijak nie pasują do konkretnych potrzeb. Z pomocą, w takim przypadku, przychodzi cięcie laserem. Dzięki tej metodzie z łatwością dostosujesz wygląd i rozmiar tabliczki. Dzięki tej technice wytniesz miejsce na klamkę, zawiasy czy mechanizm zamka otwierającego drzwi. Może się to wydawać niezwykle prozaiczne, jednak jest to bardzo praktyczne i trwałe rozwiązanie.

Jakie materiały nie nadają się do cięcia laserowego?

Musisz zdawać sobie sprawę, że nie każdy materiał będzie nadawać się do cięcia laserowego. Podczas działania wiązki, wyzwala się dość duża temperatura. Dopóki proces pozostaje pod kontrolą, to nie może wydarzyć się absolutnie nic niebezpiecznego. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo, materiały łatwopalne, toksyczne czy niebezpieczne dla zdrowia nie powinny być grawerowane i cięte. Lista ta może zmieniać się w zależności od używanej maszyny. Dlatego warto skonsultować się ze specjalistą. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Produkty wycinane laserowo – idealne prototypy dostępne od ręki

Warto rozważyć cięcie laserowe w przypadkach, gdy potrzebujesz wykonać szybko prototyp jakiejś konstrukcji. Z takiego rozwiązania często korzystają projektanci, studenci i pasjonaci związani z różnymi dziedzinami. Dzięki tej metodzie szybko uzyskasz oczekiwany kształt i bezproblemowo naniesiesz niezbędne korekty bez konieczności produkcji nowej matrycy czy formy.

Laserowe wycinanie szablonów – do czego można ich użyć?

Cięcie laserowe nie ogranicza się jedynie do produktów reklamowych. Można je zastosować do szybkiego wycinania szablonów. Możesz je wykorzystać jako matrycę podczas malowania pokoju, wzór do odwzorowania szablonu czy też tabliczkę z napisem, którą wystarczy przyłożyć do powierzchni i potraktować farbą w sprayu. Oczywiście, różnych zastosowań jest zdecydowanie więcej, a ograniczać cię może tylko twoja wyobraźnia. Jeśli więc masz w głowie jakieś niekonwencjonalne zastosowanie dla technologii cięcia laserowego, zgłoś się do specjalistów, oni z całą pewnością pomogą je zrealizować.