KALKOMANIE WODNE

 1. STRONA GŁÓWNA
 2.  » KALKOMANIE WODNE

Wodna kalkomania z kolorem białym

Wykonywane przez nas wodne kalkomanie drukowane są na specjalnych foliach z papierowym podkładem. Po namoczeniu przykłada się je do powierzchni, na którą przenosi się cienką błonę z nadrukiem. Kalkomanie mogą być realizowane na arkuszach produkcyjnych formatu A4 lub A3. Realizujemy również druk w kolorze białym lub z białym poddrukiem pod całą powierzchnią i jako podkład pod jasne kolory. Wysoka rozdzielczość 1200 / 2400 dpi i bardzo dobre krycie koloru białego zapewnia czytelność najdrobniejszych szczegółów. Kalkomanie używane są do zdobienia przedmiotów dekoracyjnych, są wykorzystywanych przy reklamowych sesjach fotograficznych i telewizyjnych. Dużą grupą odbiorców są modelarze i hobbyści używający kalkomanii przy realizacji modeli i makiet.

DRUKUJEMY W JEDNYM PRZEBIEGU Z KOLOREM BIAŁYM
Druk w pełnej palecie kolorów CMYK równocześnie z kolorem białym lub białym poddrukiem pod jasnymi kolorami na 5 kolorowych maszynach produkcyjnych. Rozwiązanie takie zapewnia prawdziwą, głęboką czerń i wymagane pasowanie kolorowego druku wraz z białym poddrukiem.

Rodzaj zadruku:

zadruk pełnokolorowy (pełny CMYK + kolor biały lub biały poddruk w jednym przebiegu!)

format arkusza produkcyjnego A4 lub A3

wysoka rozdzielczość 1200 dpi z kolorem białym i 2400 dpi w kolorze lub czerni

kalkomania z błoną przezroczystą lub białą, podkład biały lub niebieski

druk z kolorem białym (podwyższona gęstość pokrycia)

Pełnokolorowy nadruk z kolorem białym i białym poddrukiem.

Kalkomania przenoszona na twardą powierzchnię na mokro.

Druk w rozdzielczościach 1200/2400 dpi. Czytelne nawet drobne elementy.

Zastosowanie w modelarstwie, dekoracyjne motywy pod lakier, kalkomania na ceramikę.

Kalkomania modelarska, drukowana w pełnym kolorze z kolorem białym i białym poddrukiem pod jasnymi kolorami.

Kalkomania modelarska, drukowana w pełnym kolorze z kolorem białym i białym poddrukiem pod jasnymi kolorami.

Kalkomanie okolicznościowe.

Kalokmania kolorowa z białym poddrukiem.

Kalkamania wg oryginalnego wzoru (rekonstrukcja).

Multiarkusze zawierające komplety kalkomaniii na modele.

Kalkomania biała na przezroczystym tle.

Kalkomania czarna na przezroczystym tle.

Polecamy Mikroscale Set i Microskale Sol. Specjalne płyny do nakładania kalkomanii, mocno zmiękczające, zapobiegające tworzeniu się pęcherzyków powietrza. Sprawiają, że kalkomania dokładnie przylega nawet do bardzo nierównych powierzchni .  

Błona wykonana jest z poliuretanu. Poliuretan jest bardzo elastyczny, nie zmienia koloru z upływem czasu, jest wysoce odporny na ciepło i nadaje się do różnych powierzchni, w tym krzywizn. W ofercie mamy też błonę wykonaną z akrylu, który nie jest tak elastyczny jak poliuretan i jest mniej odporny. narozerwanie.

Grubość błony i rodzaj podkładu Kolorystyka nadruku Cena za pierwszy arkusz
(przygotowanie pliku i druk)
Kolejne arkusze
A4 A3
Błona przezroczysta 13-15 μm
(podkład papierowy biały)
pełnokolorowy 60,00 130,00  Cena zależy od ilości arkuszy
pełnokolorowy + biały lub sam biały 70,00 150,00
Błona biała 13-15 μm
(podkład papierowy biały)
pełnokolorowy 65,00
Błona przezroczysta – poliuretan
grubość 8-10 μm

(podkład papierowy niebieski)
pełnokolorowy 70,00
pełnokolorowy + biały lub sam biały 80,00
NOWOŚĆ
Błona przezroczysta – akryl
grubość 8-10 μm

(podkład papierowy biały)
pełnokolorowy 90,00
pełnokolorowy + biały lub sam biały 100,00
Błona przezroczysta – poliuretan
grubość 4-5 μm

(podkład papierowy biały)
pełnokolorowy 90,00
pełnokolorowy + biały lub sam biały 100,00
NOWOŚĆ
Błona przezroczysta – poliuretan
grubość 4-5 μm

(podkład papierowy niebieski)
pełnokolorowy 90,00
pełnokolorowy + biały lub sam biały 100,00

Minimalne zamówienie 100,00 PLN + wysyłka 25,00 PLN lub za pobraniem 35,00 PLN. Kalkomanie wodne drukujemy w formatach A4 lub A3. Na arkuszu może być dowolna ilość różnych wzorów. Druk realizowany jest w pełnym kolorze, również z kolorem białym i/lub białym poddrukiem pod kolory jasne. W cenę pierwszego arkusza wliczone jest przygotowanie pliku do produkcji. Wprowadziliśmy cieńszy podkład o grubości błony 5 μm. Jako nowość wprowadziliśmy kalkomanię z błoną koloru białego. Aby zamówić kalkomanię wodną prosimy o kontakt mailowy: biuro@copio.pl

JAK POPRAWNIE PRZYGOTOWAĆ PLIK?

Informacja dla osób, które same przygotowują pliki PDF do druku. Przy prostych plikach przygotowanie wg poniższej specyfikacji realizujemy w ramach druku. Przy bardziej skomplikowanych i czasochłonnych plikach, przygotowanie wyceniamy indywidualnie. Kalkomania w większości przypadków jest drukowana na przezroczystej błonie, proszę pamiętać, aby w pliku tło było również przezroczyste. Wyjątkiem jest druk kalkomanii bez koloru białego, wtedy grafika może być na białym tle i nie trzeba specjalnie jej przygotowywać. Drukujemy z plików PDF.

GRAFIKA WEKTOROWA (np. Corel, Ilustrator)
 1.  Tworzymy warstwę z kolorem białym (w miejscach gdzie ma być biały i jako poddruk pod kolorami CMYK, pod czarnym nie trzeba robić poddruku).
 2. Druga warstwa z grafiką (CMYK + ewentualnie inne kolory PANTONE)
 3. Biały ustawiamy jako kolor spotowy (Spot Color), faktyczny kolor obojętny.
 4. Warstwa z kolorem spotowym musi być na górze
 5. Nazwę koloru spotowego zmieniamy na: SpotColor_White
 6. Kolor sportowy ustawiamy z opcją overprint.
 7. Tło bez grafiki zostawiamy przezroczyste.
 8. Zapisujemy do PDF’a (w podglądzie wyjściowym powinien być CMYK + kolor spotowy)
GRAFIKA BITMAPOWA (np. Photoshop)
 1. Tworzymy warstwę z kolorem białym (w miejscach gdzie ma być biały i jako poddruk pod kolorami CMYK, pod czarnym nie trzeba robić poddruku).
 2. Warstwa z białym musi zawierać 100% dowolnego koloru podstawowego.
 3. Druga warstwa z grafiką (CMYK)
 4. Z warstwy z kolorem białym tworzymy kanał spotowy (Spot Channel), który nazywamy: SpotColor_White
 5. Tło bez grafiki zostawiamy przezroczyste.
 6. Po utworzeniu spot kanału, warstwę z białym możemy wyłączyć lub skasować.
 7. Zapisujemy do PDF’a (w podglądzie wyjściowym powinien być CMYK + kolor spotowy)

Kalkomanie to bardzo uniwersalne naklejki transferowe, drukowane na specjalistycznych foliach z papierowym podkładem. Po bezpośrednim namoczeniu ich w wodzie zostaje aktywowany klej, który efektywnie przenosi warstwę z nadrukiem na wybraną powierzchnię. Mimo, iż z pozoru mogłoby się wydawać, że takie rozwiązanie nie ma większego zastosowania to jednak wodne kalkomanie wykorzystywane są w przeróżnych branżach na naprawdę wiele sposobów. Oferujemy ekspresowy druk wodnych kalkomanii w wysokiej rozdzielczości, również z kolorem białym. Z miłą chęcią realizujemy zlecenia zarówno dla prywatnych klientów, jak i firm w dowolnych nakładach. Zachęcamy do współpracy!

Tanie kalkomanie wodne

W ciągu ostatnich lat tego typu naklejki zaczęły być również doceniane przez agencje reklamowe, architektów wnętrz, fotografów oraz modelarzy. Bardzo często wykorzystuje się je przy sesjach zdjęciowych i kampaniach reklamowych. Ze względu na to, że służą głównie do tymczasowego zdobienia przedmiotów, stosowane są także przy aranżacji wnętrz oraz projektowaniu wystaw sklepowych.

Z kalkomanii korzystają też modelarze, studenci oraz hobbyści. Tworzenie różnorodnych projektów nierzadko wymaga od artystów dużej kreatywności, a co za tym idzie szukania interesujących rozwiązań, które mogą efektywnie wzbogacić wartość pracy. W tej roli naklejki wodne również spiszą się doskonale. Warto przy tym zauważyć, że kalkomanie można stosować zarówno na powierzchnię płaską, jak i nieregularną. W obu przypadkach świetnie przylgną do wybranego przedmiotu, tworząc niezwykle ciekawą dekorację.

Ekspresowy druk kalkomanii wodnych

W ramach naszych usług proponujemy ekspresowy druk kalkomanii wodnych na arkuszach A4 i A3. Tego typu projekty realizujemy na specjalnych foliach z papierowym podkładem. Aby uzyskać pożądany efekt wystarczy jedynie namoczyć papierowy podkład, a następnie zsunąć folię, co pozwala na bezpośrednie przeniesienie cienkiej warstwy z nadrukiem na wybrany przedmiot. Przygotowujemy również kalkomanie wodne w białym kolorze albo z białym poddrukiem pod powierzchnię jasnych kolorów. Szczególną uwagę przywiązujemy do wysokiej jakości wykonywanych zleceń, dlatego w swojej pracy korzystamy wyłącznie z profesjonalnych materiałów i najnowszych technologii.

Wszystkie kalkomanie wodne drukujemy w wysokiej rozdzielczości 1200 lub 2400 dpi, co ma znaczący wpływ na ostrość i czytelność nawet najmniejszych szczegółów. Zgodnie z wytycznymi naszych klientów realizujemy zlecenia na projekty w zadruku pełnokolorowym lub biało-czarnym. Wykonujemy również naklejki w kolorze białym na arkuszach A4 i A3. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu dokładniejszej wyceny projektu.

Realizacja zamówień na kalkomanie wodne

Nasza oferta obejmuje wydruk kalkomanii wodnych w formacie A4 lub A3. Na pojedynczym arkuszu może znaleźć się dowolna ilość wzorów, w zależności od potrzeb oraz wymagań klientów. Jesteśmy również otwarci na indywidualne zlecenia i propozycje. Szczególnie polecamy także specjalistyczne płyny Microskale Sol i Mikroscale Set do nakładania kalkomanii wodnych. Tego typu preparaty wykazują mocne działanie zmiękczające, co skutecznie zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie okaże się niezwykle przydatne podczas umieszczania kalkomanii na nierównych powierzchniach. Przy większych i stałych zamówieniach, gwarantujemy atrakcyjne rabaty! Po dodatkowe informacje zapraszamy poprzez kontakt mailowy.

Kalkomanie wodne to świetny sposób na szybkie i efektowne zdobienie różnych przedmiotów oraz powierzchni. Z pewnością dużą zaletą tej metody jest wyjątkowa łatwość w usuwaniu naniesionych dekoracji. Jednocześnie wysokiej jakości druk pełnokolorowy i biały zapewnia doskonałą ostrość, a także widoczność najdrobniejszych szczegółów. Do każdego zlecenia podchodzimy z ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, dlatego możesz być pewien, że dołożymy wszelkich starań, aby zamówiony u nas projekt był w pełni zgodny z Twoimi wytycznymi. Zapewniamy szybką realizację zamówienia i korzystne ceny! Zachęcamy do współpracy.