Foliowanie i laminowanie

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » Foliowanie i laminowanie

Foliowanie i laminowanie

Wykonujemy prace z zakresu foliowania i laminowania dokumentów. Pozwalają one w niezwykle trwały sposób zabezpieczyć wartościowe wydruki, np. certyfikaty lub materiały reklamowe. Poprawnie przeprowadzony proces laminacji zapewni solidną ochronę papieru przed zabrudzeniami, rozdarciem, zżółknięciem czy też zblaknięciem.  Laminowanie polega na dwustronnym pokryciu oryginału folią laminacyjną, która pod wpływem wysokiej temperatury łączy się z papierem, a brzegi folii zgrzewają się ze sobą. Tak zalaminowana kartka jest wodoodporna i trudna do zniszczenia. Folie laminacyjne występują w różnych grubościach, co ma też związek z ich sztywnością.

Ręczne laminowanie dwustronne, arkuszowe. Od A6 do formatu A1 (594×841 mm).

Automatyczne foliowanie arkuszowe jedno lub dwustronne, do formatu A3+ (320×450 mm).

Ręczne foliowanie i laminowanie arkuszowe do szer. 150 cm.

Automatyczne foliowanie wydruków drukowanych na ploterze w rolce.

Foliowanie to bardzo podobny proces, jednak w tym przypadku folia jest bardzo cienka i po zafoliowaniu oryginał jest przycinany do wymaganego rozmiaru. Folie i laminaty mogą mieć matowe, błyszczące lub satynowane (soft) wersje wykończenia.

 Klientom naszej drukarni możemy zaoferować profesjonalne foliowanie i laminowanie:

plakatów,

zdjęć,

dokumentów,

materiałów reklamowych,

dyplomów i certyfikatów,

kart menu,

oraz wielu innych dokumentów.

Laminowanie dwustronne od A1 do A6

Format/ materiał A1
594 x 841
A2
420 x 594
A3
297 x 420
A4
210 x 297
A5
148 x 210
A6 i mniejsze
105 x 148
folia błyszcząca 2 x 100-150 μm 40,00 30,00 12,00 6,00 5,00 4,00
folia matowa 2 x 100 μm 15,00 8,00
extra gruba folia błyszcząca 2 x 250 μm 16,00 9,00 6,00 5,00

Przy większej ilości stron ceny ustalane indywidualnie. Minimalne zamówienie dla formatów do A3 – 30,00 PLN, dla formatów A2 i A1 – 100,00 PLN.

Foliowanie wielkoformatowe A0 z roli

Format/ materiał 1 m2
folia błyszcząca 80,00 / m2

Minimalne zamówienie 1 m2. Foliujemy wyłącznie wydruki wielkoformatowe wydrukowane w naszej drukarni.
Foliowanie produkcyjne większych nakładów kalkulowane jest w ramach kosztorysu produkcyjnego.

Laminowanie identyfikatorów

Identyfikator foliowany do 10 sztuk powyżej 10 sztuk
druk + laminacja 175-250 μm, rogi zaokrąglone, otwór okrągły do smyczy lub poziomy do klipsa 50,00 3,00 / sztuka
klips do identyfikatora 2,50 / sztuka

Laminowanie i foliowanie to bardzo proste, ale skuteczne metody pozwalające w niezwykle elegancki sposób zabezpieczyć dowolne wydruki. Pokrycie danych materiałów wysokiej jakości folią sprawia, że dokumenty zostają odpowiednio chronione przed czynnikami atmosferycznymi, nieostrożnymi klientami czy różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki tego typu technice wartościowsze prace są lepiej przechowywane, co z kolei wpływa na ich większą trwałość. Oferujemy kompleksową usługę laminowania oraz foliowania wybranych dokumentów, materiałów reklamowych, plakatów oraz zdjęć. Realizujemy również zlecenia na profesjonalne laminowanie certyfikatów i dyplomów, kart menu, identyfikatorów, instrukcji czy broszur. Zapraszamy do współpracy!

Tanie foliowanie i laminowanie wydruków

Ważniejsze prace, dokumenty, materiały szkoleniowe czy dyplomy wymagają specjalnego traktowania. Mimo największej ostrożności może się jednak zdarzyć, że na istotne dla nas projekty niechcący rozleje się kawa lub sok, spadnie kawałek ulubionej drożdżówki albo wycieknie zawartość kosmetyków znajdujących się akurat w torebce. Oczywiście nie powinno się też zapominać o zmiennych warunkach pogodowych – deszcz, śnieg, a nawet promieniowanie UV nie sprzyjają odpowiedniemu przechowywaniu papierów. Na szczęście istnieje wyjątkowo efektywne rozwiązanie, które doskonale zabezpiecza prace oraz dokumenty przed tego typu sytuacjami.

Laminowanie i foliowanie to jedne z najlepszych metod, skutecznie chroniących wydruki przed działaniem czynników zewnętrznych. Laminowanie polega na bezpośrednim pokrywaniu materiałów folią laminacyjną. Wybrany dokument umieszczany jest pomiędzy dwiema warstwami folii, po czym całość zostaje zgrzewana w wysokiej temperaturze. Zalaminowane arkusze nie tylko prezentują się wyjątkowo estetycznie, ale również są właściwie zabezpieczone przed zanieczyszczeniami, kurzem, wilgocią oraz promieniowaniem UV. Foliowanie to proces wykorzystujący bardzo cienką folię, którą po nałożeniu przycina się do wymaganego formatu. Obie formy ochrony prac są godne zaufania i znacząco przedłużają trwałość wydruków.

Profesjonalne laminowanie i foliowanie dokumentów

W ramach naszych usług wykonujemy profesjonalne laminowanie i foliowanie dokumentów. Specjalnie dla Ciebie kompleksowo zabezpieczymy wszystkie najcenniejsze druki, w tym certyfikaty, materiały reklamowe, dyplomy, prace zaliczeniowe czy papiery firmowe. Przeprowadzamy też laminowanie wydruków wielkoformatowych – zdjęć, plakatów, a także mniejszych projektów, takich jak karty menu, instrukcje, broszury oraz wizytówki. Proponowane przez nas folie i laminaty dostępne są w matowym, satynowym (soft) bądź błyszczącym wykończeniu. Dysponujemy wyłącznie specjalistycznym sprzętem oraz nowoczesnym zapleczem technologicznym, dzięki czemu wszystkie prace zostają zabezpieczone na najwyższym poziomie! Przy większych i stałych zleceniach zapewniamy atrakcyjne rabaty.

Laminowanie i foliowanie – realizacja zamówień

Nasza oferta obejmuje prace z zakresu foliowania i laminowania wydruków. Zgodnie z wytycznymi naszych klientów wykonujemy laminowanie dwustronne od A1 do A6, a także foliowanie jednostronne formatu A1 i A2 oraz wielkoformatowe A0 z roli. Na życzenie laminujemy też identyfikatory wraz z klipsami. Dostępne u nas folie laminacyjne występują w kilku grubościach, co ma duży wpływ na sztywność sfinalizowanych projektów. Tylko od Ciebie zależeć więc będzie w jaki sposób zabezpieczymy Twoje najistotniejsze dokumenty. Ze względu na to, że każdego klienta traktujemy z takim samym profesjonalizmem to zawsze chętnie udzielimy pomocy w wyborze najlepszego wariantu! Większe zlecenia wyceniamy indywidualnie, dlatego prosimy o kontakt drogą mailową w celu dokładnej wyceny zamówienia!

Laminowanie oraz foliowanie prac i dokumentów skutecznie zabezpiecza wydruki przed działaniem czynników zewnętrznych. Częste użytkowanie czy przenoszenie materiałów sprawia, że z czasem dany projekt przestaje schludnie oraz estetycznie wyglądać, co z kolei ma duży wpływ na odbiór marki, firmy lub osoby przez otoczenie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienność może negatywnie wpłynąć na trwałość Twoich dokumentów, dlatego przygotowywane przez nas projekty zapewniają solidną ochronę przed zniszczeniem, zabrudzeniem, wilgocią oraz kurzem. Ponadto zalaminowane arkusze są odporne na promieniowanie UV, środki chemiczne, zarysowania, a także rozdarcia. Gwarantujemy ekspresową realizację zamówień i wysoką jakość usług! Zapraszamy do kontaktu.