Skanowanie książek

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » Skanowanie książek

Zamień swoje książki w wygodne pliki PDF

Nasza drukarnia zajmuje się skanowaniem książek, czasopism, opracowań i dokumentów zwartych np. wprost z segregatora, a także ich digitalizacją. Jeżeli książkę można rozciąć – co jest najtańszym rozwiązaniem – osobne kartki skanujemy na profesjonalnych skanerach automatycznych, w których kartka jest skanowana od razu z obu stron. Droższym i bardziej czasochłonnym rozwiązaniem jest skanowanie książki bez jej rozcinania. Korzystamy ze specjalistycznych skanerów ze wspomaganym laserowo wypłaszczaniem stron, oświetleniem niedającym refleksów oraz płaskim, bezkrawędziowym skanowaniem bez uszkadzania książki. Dzięki nim jesteśmy w stanie bardzo szybko (1,5 sekundy na rozkładówkę) zamienić tradycyjną książkę do postaci plików graficznych, a w kolejnym etapie pracy do edytowalnych plików tekstowych.

Automatyczne skanowanie rozciętych książek do plików PDF.

Półautomatyczne skanowanie książek bez ich rozcinania.

Ręczne skanowanie oryginałów wielostronicowych.

Ręczne skanowanie oryginałów płaskich, zniszczonych stron, starodruków.

Poniżej przykład opracowania materiału po skanowaniu:

1. Wygląd strony bezpośrednio po skanowaniu i przycięciu, zapisany w formacie JPG, TIF, PDF.
2. Strona zapisana w formacie PDF – wygląda jak skan, ale posiada możliwość edytowania, wyszukiwania i kopiowania tekstu.
3. Zachowane oryginalne formatowanie i charakter czcionki, wersja tylko tekstowa.

Treść tekstowa może być również zapisana w postaci niesformatowanego pliku TXT do późniejszego składu.

Automatyczne skanowanie wielostronicowe

W ramach szybkiego skanowania wielostronicowego możemy zaoferować naszym klientom:

skanowanie osobnych stron lub rozcięcie książki na pojedyncze strony,

format w zakresie od A5 do A3

skanowanie do pliku graficznego (zdjęcie): JPG, TIFF, PDF/JPG (inne formaty zapisu do ustalenia)

materiał bez retuszu,

ewentualne zmiany, czyszczenie, edycja – wyceniane indywidualnie

opracowanie skanów do wersji tekstowej, edytowalnej (OCR) – wyceniane indywidualnie

pełny, ponowny skład książki i ewentualny druk – wyceniane indywidualnie

 

Skanowanie Cena za stronę
Skanowanie do PDF lub pliku graficznego 0,80
minimalna wartość zamówienia 150,00

Skanowanie ręczne lub półautomatyczne

W przypadku, w którym klient nie życzy sobie rozcinania książki lub jest to z innych powodów niemożliwe, możemy wykonać skanowanie ręczne. Oferujemy:

skanowanie książki bez jej uszkadzania lub rozcinania,

format od A5 do A4 (rozkładówka A3),

skanowanie ręczne do pliku graficznego (zdjęcie): JPG, TIFF, PDF/JPG,

ewentualne zmiany, czyszczenie, edycja – wyceniane indywidualnie

opracowanie skanów do wersji tekstowej, edytowalnej (OCR) – wyceniane indywidualnie

pełny, ponowny skład książki i ewentualny druk – wyceniane indywidualnie

Skanowanie Cena za stronę
Skanowanie do PDF lub pliku graficznego 2,00
minimalna wartość zamówienia 300,00

Na życzenie klienta po zrealizowanym skanowaniu możemy przeprowadzić obróbkę grafiki, formatowanie tekstu i inne prace z tego zakresu, dostosowując skany lub pliki edytowalne do ustalonego formatu.  Zajmujemy się skanowaniem książek w formacie poniżej A5, stron ze zdjęciami, albumów fotograficznych – przy takich produktach obowiązuje dopłata + 25% do ceny końcowej. Oferujemy także skanowanie książek zniszczonych, starodruków i cennych oryginałów. Wycena ustalana jest indywidualnie.
Polecamy Państwu również nasze usługi takie jak laminowanie dokumentów.

Wspieramy osoby z dysleksją

Dla osób z dysleksją  jesteśmy w stanie przygotować i wydrukować publikację, korzystając ze specjalnej czcionki OpenDyslexic. Jest to krój czcionki zaprojektowany w celu złagodzenia niektórych typowych błędów popełnianych podczas czytania tekstu drukowanego przez osoby dotknięte dysleksją. Jego twórcą jest Abelardo Gonzalez, który udostępnił go na licencji Open Source.

Przechowywanie książek, czasopism, dokumentów czy prac w wersji elektronicznej ma wyjątkowo dużo zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, dzięki któremu można mieć na wyciągnięcie ręki ważne materiały, nawet w przypadku braku bezpośredniego dostępu do wydruków. Digitalizacja wspiera również ochronę środowiska oraz pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w biurze, firmie, archiwach, a nawet w domu. W ramach naszych usług wykonujemy profesjonalne skanowanie książek, opracowań i czasopism. Możemy też zaproponować skanowanie dokumentów zwartych wprost z segregatora czy skoroszytu. Zajmujemy się także digitalizacją zeskanowanych materiałów. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Tanie skanowanie książek i dokumentów

Skanowanie materiałów papierowych cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość przeniesienia dowolnej treści lub rysunków do wygodnych plików PDF, znacząco ułatwia archiwizację papierów i dokumentów firmowych, co wspomaga utrzymywanie porządku w biurze. Taka metoda okaże się też przydatna przy pisaniu prac dyplomowych, kiedy przeważnie dostęp do ważnych materiałów jest mocno ograniczony czasowo. Nie powinno się również zapominać, że przechowywanie wydruków w formie elektronicznej często okazuje się jedynym sposobem na zachowanie oryginalnej treści bardzo zniszczonych książek, rzadkich publikacji, cennych oryginałów czy starodruków.

Oferujemy profesjonalne skanowanie publikacji i innych materiałów wraz z ich digitalizacją. Realizujemy zlecenia zarówno na skanowanie książek do formatu A5, jak i albumów fotograficznych czy stron ze zdjęciami. Na życzenie możemy również przeprowadzić formatowanie tekstu, obróbkę graficzną lub inne prace, które efektywnie wpłyną na estetykę i czytelność zeskanowanych wydruków. Zapraszamy do współpracy!

Skanowanie i digitalizacja materiałów 

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam na wykonywanie specjalistycznego skanowania, dzięki któremu dane materiały i publikacje zostają zachowane na najwyższym poziomie. Dysponujemy wyłącznie bogatym zapleczem technologicznym i nowoczesnym sprzętem, przez co jesteśmy w stanie przenieść do wersji elektronicznej nawet najbardziej zniszczone książki czy starodruki. Korzystamy z profesjonalnych skanerów wyposażonych w funkcję laserowego wypłaszczenia stron, urządzeń pozwalających przygotować skany bez uszkadzania książek, a także z oświetlenia niepowodującego nieestetycznych refleksów. Nie musisz więc obawiać się, że wartościowe dla Ciebie materiały zostaną zniszczone podczas nieuważnego skanowania. Dołożymy wszelkich starań, aby powierzone nam publikacje i wydruki z powrotem wróciły w stanie nienaruszonym! Decydując się na skanowanie u nas dokumentów lub papierów firmowych możesz też liczyć na pełną dyskrecję biznesową. Wszystkie wrażliwe dane będą wyłącznie do Twojej dyspozycji. Gwarantujemy ekspresową realizację zlecenia oraz konkurencyjne ceny! Skontaktuj się z nami drogą mailową, jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Skanowanie książek – realizacja zleceń

W ramach oferty z zakresu skanowania książek realizujemy zamówienia na automatyczne skanowanie wielostronicowe, skanowanie półautomatyczne oraz ręczne. Podczas skanowania automatycznego wybrana publikacja zostaje odpowiednio rozcięta, co znacząco usprawnia cały proces i wpływa na szybkość wykonania zlecenia. Prace zostają zeskanowane do pliku PDF/JPG, TIFF lub JPG, a następnie przekazane klientowi. W przypadku braku możliwości rozcinania książki proponujemy skanowanie półautomatyczne bądź ręczne. Odpowiadając na potrzeby wszystkich klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla osób borykających się z dysleksją. Na życzenie wykonujemy i drukujemy materiały oparte na specjalnej czcionce OpenDyslexic. Tego typu rozwiązanie zostało stworzone przez Abelardo Gonzaleza, w celu sformatowania druku czytanego przez osoby dotknięte dysleksją. Każdy klient jest dla nas tak samo ważny, dlatego do wszystkich zamówień pochodzimy z dużym zaangażowaniem i profesjonalizmem. W razie pytań zawsze chętnie służymy pomocą!
Skanowanie i digitalizacja materiałów to najlepszy sposób na przechowywanie ważnych dokumentów, papierów, czy wartościowych książek lub czasopism. Tego typu metoda w żaden sposób nie niszczy prac, a jedynie przedłuża żywotność umieszczonych na nich treści. Oferujemy specjalistyczne skanowanie i digitalizację dowolnie wybranych wydruków lub publikacji. To właśnie u nas możesz liczyć na wysoką jakość wykonywanych usług, indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także konkurencyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu!