Zaznacz stronę

Skanowanie zdjęć i slajdów

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » Skanowanie zdjęć i slajdów

Skanowanie zdjęć z rozdzielczością 6400 dpi

Zajmujemy się profesjonalnym skanowaniem zdjęć, slajdów, negatywów i pozytywów . Oferujemy więc zarówno skanowanie materiałów refleksyjnych (zdjęć, odbitek, materiałów wcześniej drukowanych), jak i diapozytywów (slajdów). Nasza oferta obejmuje także skanowanie wielkoformatowe zdjęć. W naszej pracy korzystamy z profesjonalnego skanera płaskiego oferującego rzeczywistą rozdzielczość do 6400 dpi (interpolowaną nawet do 12800 dpi) przy gęstości optycznej rzędu 4.0 DMax. Dysponujemy najnowszym, profesjonalnym oprogramowaniem, dzięki któremu możemy wykonywać retusz i odnawianie zdjęć, likwidację rys i zabrudzeń, poprawę kolorystyki oraz pełną rekonstrukcję zdjęć zniszczonych lub uszkodzonych. Posiadamy też specjalistyczne programy renderujące i przeliczające obraz, które umożliwiają wykonywanie bardzo dużych powiększeń z mniejszych plików bez straty jakości.

Nasza pełna oferta obejmuje takie czynności, jak:

zamiana odbitki lub slajdu do postaci cyfrowej,

retusz niedoskonałości, kurzu i zarysowań,

wzmocnienie i poprawa kolorystyki,

rekonstrukcja zdjęć uszkodzonych,

uzupełnienie elementów brakujących (wtedy, kiedy jest to możliwe),

archiwizacja – zapis do pliku,

ponowny druk.

Skaner wysokiej rozdzielczości do materiałów refleksyjnych i slajdów 6400 dpi.

Skanowanie negatywów i pozytywów w paskach i slajdów w ramkach.

Skanowanie diapozytywów 6×20 cm i 4×5”. Maksymalnie do 203×254 mm

System Digital ICE do automatycznego usuwania zabrudzeń, kurzu i rys.

Wszystkie te zabiegi pozwalają na uratowanie ważnych zdjęć rodzinnych lub historycznych, często będących jedyną pamiątką po bliskich osobach lub zarejestrowanych wydarzeniach. Z upływem lat, zdjęcia tracą swoje oryginalne kolory, blakną i wymagają szeregu zabiegów, aby odzyskać dawny blask. Zbiory zdjęć w formie slajdów lub papierowych odbitek możemy zamienić na postać cyfrową i bezpiecznie zapisać w formie elektronicznej. Po skanowaniu i odnowieniu zdjęć możemy je także ponownie wydrukować i powielić w większej liczbie egzemplarzy np. dla całej rodziny lub na potrzeby dokumentacji.

Profesjonalne skanowanie

Rozdzielczość Zdjęcie
Odbitka
format do A4
Klatka
negatyw / pozytyw
35 mm
Klatka
średni format
do 5 x 4″
Klatka
duży format
203 x 254 mm
do 8 x 10″
600 dpi 10,00
1200 dpi 15,00
do 4600 dpi 30,00 15,00 20,00 40,00
do 6400 dpi 20,00 30,00 50,00

Minimalne zamówienie 100,00 PLN. Przy skanowaniu większej ilości zdjęć, cena za skanowanie jest ustalana indywidualnie. Powyższe ceny dotyczą skanowania oryginałów bez obróbki komputerowej, zmiany kolorystyki i retuszu. Po określeniu zakresu, wszystkie dodatkowe prace są wyceniane indywidualnie.

Każde zlecenie ze względu na różnorodne możliwości realizacji wyceniamy indywidualnie, aby zagwarantować Państwu najlepszą cenę.  Prosimy o kontakt mailowy: [email protected]

Rodzaj materiałów do skanowania

W naszej drukarni skanujemy:

klisze i slajdy do rozmiaru 8×10″ w rozdzielczościach do 6400 dpi

odbitki, materiały refleksyjne i płaskie w formacie do A4 w rozdzielczościach do 4800 dpi

Do skanowania zdjęć i slajdów wykorzystujemy zaawansowany skaner EPSON PERFECTION V850 PRO, który cechuje:

podwójny system obiektywów, rozdzielczość fizyczna 4800 i 6400 dpi (optyczna) i do 12800 dpi (interpolowana),

systemu HPO, oferujący najwyższą jakość obrazu przy większych szybkościach skanowania,

technologia Digital ICE, która automatycznie usuwa niedoskonałości, takie jak kurz, włosy, zarysowania i ślady palców,

gęstość optyczna rzędu 4.0 DMax, zapewniająca niewiarygodne odwzorowanie odcieni.

Rekonstrukcja starych, zniszczonych zdjęć

Retusz i odświeżenie kolorów

Fotografie, obrazki oraz zdjęcia pełnią w naszym życiu szczególnie ważną rolą. Możliwość uchwycenia i zachowania cennych chwil lub wspomnień na stałe to najlepszy sposób na przechowywanie pamiątek po bliskich bądź uwiecznianie rodzinnych wydarzeń. Niestety wraz z upływem czasu ukochane odbitki zaczynają tracić dawny blask i kolor, a także mocno niszczeją od częstego przeglądania. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania pozwalające efektywnie zrekonstruować fotografie lub zapisać je w wersji elektronicznej. Nasza oferta obejmuje profesjonalne skanowanie zdjęć, slajdów, pozytywów i negatywów. Zajmujemy się również skanowaniem zdjęć wielkoformatowych, naprawą uszkodzonych wydruków oraz retuszem niedoskonałości. Zachęcamy do współpracy!

Profesjonalne skanowanie zdjęć

Niektóre zdjęcia są na tyle wartościowe, że nigdy nie chcemy ich stracić. Takie fotografie nie tylko przypominają o najbliższych, w tym o tych, którzy już dawno odeszli, ale też stanowią doskonałą pamiątkę z wakacji czy pozwalają powrócić do wspomnień z lat młodości. Postęp technologiczny sprawił, że ważnymi dla nas ujęciami dzielimy się z innymi w mediach społecznościowych. W przypadku tradycyjnych odbitek czy negatywów nie jest to jednak wykonalne. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą usługispecjalistycznego skanowania zdjęć. Dzięki takiej metodzie można w wyjątkowo łatwy sposób zamienić tradycyjne papierowezdjęcia na formę cyfrową. Tego typu rozwiązanie przydaje się także podczas pisania prac dyplomowych, archiwizacji historycznych fotografii bądź powielania gotowych odbitek.

W ramach naszych usług zajmujemy się profesjonalnym skanowaniem zdjęć i slajdów. Realizujemy zlecenia na skanowanie materiałów refleksyjnych (odbitek, zdjęć czy innych wydruków) oraz slajdów (diapozytywów). Na życzenie możemy też wykonać skanowanie zdjęć wielkoformatowych. Wszystkie zamówienia z zakresu skanowania fotografii wyceniamy indywidualnie, dlatego prosimy o kontakt drogą mailową w celu omówienia wszelkich szczegółów projektu.

Skanowanie i digitalizacja fotografii 

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów oferujemy wysokiej jakości skanowanie zdjęć z rozdzielczością do 6400 dpi. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym i innowacyjnym oprogramowaniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie przenieść na formę cyfrową każdy rysunek czy fotografię. Na życzenie możemy również wykonać poprawę kolorystyki, likwidację zabrudzeń czy rys, retusz i odnawianie odbitek, a także pełną rekonstrukcję uszkodzonych lub zniszczonych zdjęć. Posiadasz w swojej kolekcji historyczne bądź rodzinne fotografie, które utraciły swój pierwotny wygląd? W takim razie, nie musisz się już tym dłużej martwić! Z miłą chęcią zajmiemy się Twoimi zdjęciami w taki sposób, aby odzyskały swój dawny blask. Papierowe odbitki lub slajdy zapiszemy w wersji elektronicznej i po odpowiednim odnowieniu dokonamy ponownego wydruku. Wszystkie ważne wspomnienia zostaną więc z Tobą na zawsze! Gwarantujemy ekspresową realizację zlecenia oraz atrakcyjne ceny.

Skanowanie zdjęć i slajdów – realizacja zamówień

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło nam wprowadzić do oferty usługi profesjonalnego skanowania zdjęć oraz slajdów. Zajmujemy się zarówno zamianą odbitek papierowych lub slajdów do postaci cyfrowej, poprawą i wzmocnieniem kolorystyki, archiwizacją (zapisem do pliku) czy ponownym wydrukiem, jak i retuszem niedoskonałości, zarysowań i kurzu, rekonstrukcją uszkodzonych fotografii oraz uzupełnieniem brakujących elementów (jeśli tylko jest to możliwe). Jesteśmy w stanie przeprowadzić skanowanie slajdów lub klisz w rozdzielczości do 6400 dpi i maksymalnego formatu 8×10, a także skanowanie materiałów fleksyjnych bądź płaskich i odbitek w rozdzielczości do 4800 dpi i rozmiarze do A4. Do każdego zamówienia pochodzimy z dużym zaangażowaniem, dlatego możesz mieć całkowitą pewność, że przygotowany przez nas projekt spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu.

Skanowanie zdjęć, odbitek i diapozytywów to świetny sposób na trwałe zachowanie wartościowych wydruków. Decydując się na takie rozwiązanie nie trzeba martwić się, że z biegiem czasu dane materiały zaginą, ulegną zniszczeniu lub stracą swój pierwotny wygląd. W ramach naszych usług proponujemy specjalistyczne skanowanie materiałów refleksyjnych oraz slajdów. Posiadamy najlepszy sprzęt i nowoczesne oprogramowanie, dzięki którym możemy wykonać fachową rekonstrukcję zdjęć. Nie pozwól więc, aby cenne fotografie poszły w zapomnienie i już teraz skorzystaj z naszej oferty!