Kalkomania ceramiczna

 1. STRONA GŁÓWNA
 2.  » Kalkomania ceramiczna

Kalkomania ceramiczna wysokotemperaturowa, do wypalania

Oferujemy druk kalkomanii / kalek ceramicznych do przenoszenia grafiki i zdjęć na ceramikę. Kalkomania ceramiczna to oferta skierowana do indywidualnych twórców, artystów ceramików, pracowni ceramicznych i wszystkich innych osób, które chcą wykorzystać ten rodzaj transferu grafiki na powierzchnie ceramiczne, oraz dysponują we własnym zakresie możliwością wypału lub dostępem do pieca ceramicznego. Kalkomania ceramiczna wymaga wysokotemperaturowego wypalania i trwale łączy się ze szkliwem. W produkcji kalkomanii ceramicznej bazujemy na doskonałych barwnikach firmy INEQS – niemieckiego producenta najlepszych tonerów ceramicznych. Temperatura wypału kalkomanii ceramicznej mieści się w zakresie 850-900°C.  Nie oferujemy wypału ani aplikacji kalek na docelowe produkty. Zadrukowane kalki wysyłamy odpowiednio zabezpieczone i przeznaczone do samodzielnej aplikacji i wypału na produktach ceramicznych np. kaflach, talerzach, filiżankach, kubkach, płytkach, mozaikach itp. Wysoka rozdzielczość sięgająca 1200 dpi zapewnia dokładne odwzorowanie wszystkich detali.

W ofercie posiadamy również kalkomanię niskotemperaturową, drukowaną w pełnym kolorze wraz z kolorem białym i białym poddrukiem pod jasnymi kolorami. Taka kalkomania wygrzewana jest w 200°C, lecz nie jest tak trwała i odporna jak kalkomania wysokotemperaturowa.

Kalkomanie ceramiczne drukujemy w formatach A4 – JUŻ OD JEDNEGO ARKUSZA – z wykorzystaniem specjalnych barwników CMYK, bez koloru białego. Kolor biały jest kolorem podłoża. Na arkuszu może być dowolna ilość różnych wzorów w dowolnych kolorach. Specyfika druku kalkomanii ceramicznej i konieczność wypału w odpowiednich warunkach powoduje, że końcowa kolorystyka może różnić się od kolorystyki widocznej na ekranie. To co widać na kalce nie jest jeszcze kolorem docelowym, który określa się dopiero w procesie wypału. W tej technologii pewnych kolorów nie da się dokładnie odwzorować lub ulegają one zmianie – w związku z tym uwagi i reklamacje dotyczące kolorystyki lub rozbieżności kolorów nie będą rozpatrywane.

Rodzaje kalek ceramicznych
Barwniki firmy INEQS
Cena za pierwszy arkusz
(przygotowanie pliku + druk)
Kolejne arkusze
z tym samym wzorem
A4
Kalkomania ceramiczna – typ FOTO
(barwniki beztopnikowe)
Przeznaczona głównie do projektów drukowanych od krawędzi do krawędzi i wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie przyciąć kalkę równo z grafiką (efekt znaczka). Jakość fotograficzna, nasycona kolorystyka, niska ziarnistość. Główne przeznaczenie to zdjęcia i grafika pełnokolorowa CMYK.
90,00  Cena zależy od ilości arkuszy w zamówieniu.

 

Kalkomania ceramiczna  – typ DEKOR
(barwniki topnikowe)
Przeznaczona do projektów zawierających grafiki i dekory o nieregularnych kształtach, ażurowe elementy dekoracyjne, napisy, loga, ornamenty, itp. W tym wypadku kalka maże być przycięta z dowolnym marginesem i jej krawędź po wypale nie będzie widoczna na szkliwie (brak efektu znaczka).
90,00

 

DRUKUJEMY JUŻ OD 1 ARKUSZA!

Minimalne zamówienie – 120,00 PLN z VAT. W cenę minimalki i pierwszego arkusza wliczone jest przygotowanie pliku do produkcji. W cenie przygotowania jest również skalowanie i multiplikacja (zapełnienie arkusza) tym samym wzorem, jeżeli jest to wymagane.

Wysyłka kurierem – 35,00 PLN z VAT. Koszt wysyłki uwzględnia odpowiednie zabezpieczenie przed zagięciem i wilgocią (koperta mikrofala + koperta kartonowa + koperta wewnętrzna + folia. Wysyłkę realizujemy kurierem DHL / DPD lub przy przedpłacie do paczkomatu.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu, tel. +48 501 697 391. Zamówienia prosimy wysyłać na e-mail: biuro@copio.pl 

Zastosowania kalkomanii ceramicznej:

zdobienia talerzy, filiżanek, naczyń, zastawów ceramicznych

płytki ceramiczne, kafle, mozaiki ścienne

ceramika artystyczna

wyroby szkliwione

produkty reklamowe np. kubki

fotografia nagrobkowa

szklane witraże, ozdoby

szklane produkty użytkowe, np: szklanki, kieliszki

KRZYWA WYPAŁU

Podane parametry krzywej wypału mają charakter informacyjny do dowolnej interpretacji i nie mogą być podstawą reklamacji. W przypadku każdego materiału,  ceramik we własnym zakresie powinien dostosować ustawienia do własnych potrzeb, zgodnie z oczekiwanym efektem końcowym.  Możliwości zastosowania kalkomanii i uzyskania różnych efektów są praktycznie nieograniczone. Dla przykładu: kalkomanię można nakładać na szkliwo, ale również bezpośrednio na biskwit pod szkliwo.

Kalkomania beztopnikowa – typ FOTO

Krok 1 Suszenie – bardzo ważne 0-65°C 2 – 3 godziny
Krok 2 Wypał 65 – 450°C 3 godziny
Krok 3 450 – 850°C
(w zakresie 850 – 900°C)
5 godzin
Krok 4 850°C 15 minut

Kalkomania topnikowa  – typ DEKOR

Krok 1 Suszenie – bardzo ważne 0-60°C 2 godziny
Krok 2 Wypał 60 – 420°C 3 godziny
Krok 3 880°C
(w zakresie 850 – 900°C)
3 godziny
Krok 4 Podtrzymanie 15 minut

Nie oferujemy wypalania i nanoszenia kalkomanii na docelowe podłoże.

Produkcję kalki ceramicznej oferujemy  już od jednego arkusza formatu A4, również w większych ilościach dla produkcji mało i średnio seryjnej.  Jeżeli będzie zainteresowanie – wprowadzimy również format A3. Plik należy przygotować maksymalnie w formacie A4 z uwzględnieniem 7 mm marginesu bez zadruku. Format zapisu dla grafiki wektorowej – PDF, dla grafiki rastrowej minimum 300 dpi w skali 1:1 – JPG, TIF, PDF.  Druk realizowany ceramicznymi barwnikami CMYK w pełnym kolorze, bez koloru białego. Ze względu na cechy barwników ceramicznych i technologię wypału, kolory na wydruku będą odbiegać od kolorów na docelowym produkcie po wypale. Również nie jest możliwe dokładne odwzorowanie wszystkich kolorów z palety CMYK i tego typu rozbieżności nie mogą stanowić podstawy do reklamacji. 

Kalkomania ceramiczna to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod dekorowania wyrobów ceramicznych. Rozwiązanie bazuje na technice sitodruku pośredniego, co zapewnia najwyższą jakość zdobienia. Nadruk nanoszony jest na dany przedmiot za pomocą specjalnej kalki, a następnie wypalany w wysokich temperaturach. Sam proces nie należy do skomplikowanych, a szeroka dostępność dodatkowych efektów sprawia, że można uzyskać zachwycający rezultat, dopasowany do indywidualnych wymagań oraz upodobań.

W ramach naszej oferty proponujemy wysokiej jakości usługi związane z kalkomanią ceramiczną. Realizujemy zamówienia zarówno na pojedyncze sztuki, jak i większe zlecenia w ilościach hurtowych bądź komercyjnych. Wszystkie projekty przygotowujemy wyłącznie przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co gwarantuje wyjątkową trwałość nanoszonego wzoru oraz nadruku. Sprawdź, na czym dokładnie polega kalkomania ceramiczna i jakie są jej zastosowania! 

Na czym polega kalkomania ceramiczna?

Kalkomania ceramiczna to jedna z najpopularniejszych technik służących do zdobienia porcelany, porcelitu i fajansu. Sama metoda opiera się na drukowaniu farbami ceramicznymi określonych wzorów przy wykorzystaniu specjalistycznego papieru pokrytego warstwą kleju wodorozcieńczalnego.

Warto zauważyć, że stosowane w tym procesie farby stanowią mieszankę pigmentów oraz szkliw o precyzyjnie dobranych parametrach, co pozwala uzyskać bardzo spektakularny efekt. Dzięki temu obraz przeniesiony na inną powierzchnię poprzez odpowiednie dopasowanie kolorów, punktów topienia, a także rozszerzalności technicznej zbliżonej do danego podłoża, wyróżnia się ponadprzeciętną jakością i precyzją w zachowaniu wszelkich detali. Przygotowaną w taki sposób kalkomanię ceramiczną przykleja się bezpośrednio do wybranej płaszczyzny, a następnie po dokładnym wysuszeniu wypala w bardzo wysokich temperaturach. W trakcie wypalania projektu na ceramice dochodzi do stopienia szkliwa oraz nadtopienia warstw na produkcie, przez co powstaje niezwykle trwałe wiązanie pomiędzy wzorem a podłożem.

 Kalkomania ceramiczna umożliwia więc stworzenie trwałej i nieścieralnej dekoracji, która zachwyca niesamowitą jakością grafiki oraz różnorodnością zastosowanych rozwiązań.

Kalkomania ceramiczna – historia powstania techniki

Historia powstania kalkomanii ceramicznej sięga, aż XVIII wieku. Już wtedy zaczęto bowiem coraz częściej wykorzystywać technikę zdobniczą polegającą na wykonywaniu określonego nadruku na specjalnym papierze i przenoszeniu go na inną powierzchnię. Wynalezienie metody przypisuje się jednak francuskiemu grawernikowi Simonowi François Ravenetowi, który swój warsztat szlifował na angielskich dworach. 

Pierwsze kalkomanie były dosyć proste oraz nawiązywały głównie do motywów kwiatowych. Dopiero wraz z rozwojem technologicznym zaczęto stopniowo wprowadzać nieco bardziej skomplikowane szablony z wieloma szczegółami i detalami. Obecnie kalkomania ceramiczna daje ogromne możliwości, jednocześnie pozwalając na dokładne dopasowanie wzoru do danego wyrobu według dowolnego projektu. Nie można też przy tym pominąć znaczącej roli zdobień dodatkowych, które są wyjątkowo atrakcyjnie wizualnie i sprawiają, że produkt wygląda jeszcze bardziej efektownie.

Jakie są rodzaje kalkomanii ceramicznej?

Zasadniczo kalkomania ceramiczna w zależności od typu zastosowanych farb dzieli się na dwa rodzaje: naszkliwną oraz wszkliwną. Kalkomanię naszkliwną wypala się wyłącznie w temperaturach w zakresie od 780 do 950 stopni. Dokładne ustawienia są determinowane modelem wykorzystywanego pieca oraz długością cyklu wypału.

Bardzo często dodatkowo stosuje się tutaj pasty z udziałem metali szlachetnych, chociażby platyny bądź złota, dzięki czemu wyroby zyskują niesamowitą klasę i wykwintność. Z kolei kalki wszkliwne wypalane są w wyższych temperaturach, przekraczających nawet 1150 stopni. Ceramika ozdobiona takimi wzorami wyróżnia się największą trwałością. Ten rodzaj kalkomanii przeważnie wybierany jest przy produkcji zastaw przeznaczonych do hoteli lub lokali gastronomicznych.

Kalkomania ceramiczna – jak przebiega proces technologiczny?

Mechanizm nanoszenia nadruku na wyroby ceramiczne składa się z kilku etapów. Każdy z nich jest tak samo istotny i ma duże znaczenie dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Przy użyciu tego typu kalkomanii zazwyczaj ozdabia się produkty ceramiczne, w tym kubki czy filiżanki. Cały proces technologiczny przebiega następująco:

 • przygotowanie projektu do druku – wzór przede wszystkim należy dopasować do wielkości i kształtu powierzchni, na którą będzie nanoszony. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jakość wybranej grafiki, co w dużej mierze pozwoli uniknąć słabej jakości efektu po wypaleniu. Warto pamiętać, że projekt może obejmować zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną stronę przedmiotu,
 • wydruk na specjalistycznym papierze – na tym etapie nasza drukarnia online przenosi wzór bezpośrednio na kalkę, która potem zostaje umieszczona na produkcie,
 • przenoszenie projektu na powierzchnię ceramiczną – kalkę ceramiczną ze wzorem nakłada się na dany wyrób, dokładnie dostosowując ją przy tym do określonej powierzchni,
 • wypalanie dekoracji – gotowy produkt z nałożonym zdobieniem wkłada się do pieca, gdzie zostaje trwale wypalony.

Najczęstsze zastosowania kalkomanii ceramicznej

Kalkomania ceramiczna ze względu na możliwość uzyskania precyzyjnych wzorów oraz różnorodnych efektów swoje szerokie zastosowanie znajduje w branżach usługowych, reklamowych i przemysłowych. Oznakowane w ten sposób przedmioty lub gadżety zazwyczaj są istotnym elementem prowadzonej kampanii reklamowej lub marketingowej.

Technologia często wybierana jest też przez klientów indywidualnych, którzy szukają skutecznego sposobu na trwałe ozdobienie swoich ulubionych przedmiotów bądź wyrobów. Metodę wykorzystuje się więc zarówno do produkcji wzorów w ilościach hurtowych, jak i pojedynczych egzemplarzy przeznaczonych dla kolekcjonerów albo na cele prywatne.

Wyroby ozdobione przy pomocy kalkomanii ceramicznej mogą służyć do codziennego użytku lub stanowić wyjątkowy prezent na ważną okazję. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają również artyści, pragnący trwale oznakować bądź ozdobić swoje dzieła. Rozwiązanie doskonale sprawdza się także w branży architektonicznej i przy urządzaniu wnętrz, gdzie może być wykorzystywane do nakładania ozdobnych nadruków na tablice, płytki ceramiczne, kafelki czy dekory. 

Jakie są najczęstsze zastosowania kalkomanii ceramicznej?

 • umieszczanie logo lub nazwy firmy na wyrobach ceramicznych;
 • znakowanie ceramicznych tablic umiejscowionych na posesjach;
 • dekorowanie kubków bądź filiżanek na własny użytek albo do celów komercyjnych;
 • przygotowywanie kafli lub dekorów ze zdjęciem czy obrazem;
 • tworzenie foto-mozaik ceramicznych do wnętrz;
 • znakowanie własnych wyrobów ceramicznych.

Kalkomania ceramiczna – efektywna ozdoba powierzchni ceramicznych

Z pewnością dużym plusem zastosowania kalkomanii ceramicznej jest możliwość skutecznego ozdobienia powierzchni o dowolnej wielkości. Przy użyciu sitodruku pośredniego bądź laminacji można z powodzeniem udekorować nawet większą płaszczyznę bez żadnej straty na jakości dla odwzorowywanego projektu. Oczywiście nie powinno się również zapominać, że metoda pozwala na wykonanie nadruku także na mniejszych powierzchniach. Da się więc udekorować takie elementy, jak ucho kubka czy jego spód, umieszczając na nich drobny wzór, logo marki bądź napis. Koniecznie trzeba też zauważyć, że przygotowany w ten sposób nadruk wyróżnia się wysoką trwałością i jest odporny na mycie w zmywarce, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zniszczenie naniesionej dekoracji.

Zalety kalkomanii ceramicznej

Kalkomania ceramiczna to obecnie jedna z najczęściej wykorzystywanych technik służących do zdobienia ceramiki. Metoda przede wszystkim doceniana jest przez użytkowników za wysoką jakość naniesionego wzoru oraz dużą odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto postawić na kalkomanię ceramiczną!

 • wysoka trwałość nadruku – zdobienia wykonane przy użyciu kalkomanii ceramicznej cechują się niezwykłą trwałością. Nie tylko są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie światła, ale również na mycie w zmywarkach (oprócz farb złotych i platynowych);
 • personalizacja projektów – możliwość personalizacji wzorów sprawia, że można wykonać dowolny projekt, zarówno na potrzeby prywatne, jak i komercyjne czy reklamowe. Na ceramice mogą więc znaleźć się motywy ozdobne, zdjęcia, zabawne napisy lub sentencje, cytaty, logotypy bądź tylko nazwa firmy; 
 • precyzyjne odwzorowanie kolorów – tego typu technika pozwala na dokładne odwzorowanie oryginalnych kolorów zawartych na wybranych wzorach bez większych ograniczeń w palecie barw;
 • duży wybór zdobień – kalkomania ceramiczna zapewnia bogatą różnorodność dodatkowych zdobień. Można więc wybierać pomiędzy dekoracjami błyszczącymi złotem lub platyną, brokatowymi, reliefowymi, interferencyjnymi czy motywami imitującymi piaskowanie; 
 • dowolna powierzchnia nadruku – przy pomocy kalkomanii ceramicznej da się ozdobić nawet bardzo duże powierzchnie. Tego typu rozwiązanie jest często wykorzystywane w kampaniach reklamowych i marketingowych;
 • różnorodność przygotowywanych projektów – kalkomania ceramiczna to ogromna ilość dostępnych wzorów, kolorów oraz kształtów, co daje bardzo duże możliwości wizualne i pozwala uzyskać praktycznie dowolny efekt estetyczny;
 • dekorowanie rozmaitych powierzchni ceramicznych – metoda okaże się szczególnie przydatna przy ozdabianiu bardziej nietypowych elementów wyrobów ceramicznych. Doskonale sprawdzi się więc chociażby przy dekorowaniu wewnętrznej części kubka, bądź spodu talerzyka. Dodatkowo kalkomania ceramiczna umożliwia pokrycie zarówno wypukłych, jak i wklęsłych płaszczyzn;
 • efekt zdjęcia i rastrów – dzięki kalkomanii ceramicznej da się uzyskać efekt rastrów oraz zdjęć o liniaturze 100 i 120 lpi.

Ograniczenia związane z zastosowaniem kalkomanii ceramicznej

Kalkomania ceramiczna to niezwykle praktyczna metoda zdobienia, której ograniczenia technologiczne są wręcz znikome. Głównie dotyczą one minimalnych parametrów nadruku oraz sporadycznych odstępstw w pozycji logo. 

Do ograniczeń związanych z nadrukiem kalkomanii ceramicznej zaliczają się:

 • minimalna grubość linii – w pozytywie 0,2 mm, w negatywie 0,4 mm;
 • minimalna wielkość pisma – w pozytywie 7 pkt., w negatywie 10 pkt;
 • ograniczenia w odwzorowaniu niektórych kolorów;
 • odstępstwa w pozycji logo o 1-2 mm.

Oczywiście nie należy też zapominać, że kalkomania ceramiczna służy wyłącznie do znakowania wyrobów ceramicznych lub szklanych, które wykorzystuje się głównie w gastronomii czy przemyśle spożywczym. Okaże się też przydatna przy aranżacji wnętrz. Metody nie da się jednak zastosować do zdobienia przedmiotów wykonanych z innych tworzyw, np. drewna. 

Zdobienia dodatkowe w kalkomanii ceramicznej

Na dużą popularność kalkomanii ceramicznej wpływ mają również dodatkowe zdobienia, których jest naprawdę sporo. Oprócz nieskończenie wielu wariantów kolorystycznych, w tym błyszczących czy brokatowych można też wybierać spośród nadruków CMYK, nadruków w pozytywie czy niezwykłego efektu rastrów. Świetną propozycję stanowią także nadruki pozłacane, posrebrzane, metaliczne, transparentne oraz tablicowe.

To jednak nie wszystko! Nie można też bowiem zapominać o opcjach wykonania zdobienia na dnie przedmiotu, od wewnątrz, od spodu, pod uchem bądź bezpośrednio na nim. Na szczególną uwagę zasługują również nadruki pozwalające uzyskać efekt zdjęć, a także świecące w ciemności. Przygotowane przy pomocy kalkomanii ceramicznej kubki, filiżanki i talerze są bardzo atrakcyjnie wizualnie, jednocześnie wyróżniając się wysoką jakością oraz dbałością o detale wzoru. 

Precyzyjne dopasowanie nadruku do produktu

Kalkomania ceramiczna umożliwia bardzo dokładne dopasowanie nadruku do określonego produktu. Dzięki temu z pozoru zwyczajne przedmioty codziennego użytku, jak kubek czy talerz mogą w wyjątkowo szybki sposób zyskać całkiem nowy, indywidualny charakter. Aby osiągnąć tak znakomite efekty w trakcie całego procesu nakładania projektu, wykorzystuje się wyłącznie specjalistyczne i nowoczesne urządzenia bazujące na innowacyjnych technologiach

Kalkomania ceramiczna jako metoda opierająca się na sitodruku pośrednim jest obecnie jednym z najtrwalszych rozwiązań przeznaczonych do ozdabiania ceramiki. Nie trzeba więc obawiać się, że nałożony nadruk zejdzie z produktu po kilku myciach lub zetrze się wraz z intensywnym użytkowaniem. Poprzez możliwość precyzyjnego dopasowania nadruku do danego wyrobu ceramicznego da się uzyskać bardzo różnorodne rezultaty, gwarantujące niezwykłe efekty wizualne, które potrafią niejednokrotnie zachwycić!

Kalkomania ceramiczna  – niezastąpiony nośnik reklamowy

Kalkomania ceramiczna swoje szerokie zastosowanie znajduje w kampaniach reklamowych i marketingowych. Spersonalizowane kubki czy filiżanki z logiem bądź nazwą firmy stanowią doskonałą formę promocji, którą można wręczyć jako prezent dla stałych klientów lub partnerów biznesowych, podarunek na targach branżowych, nagrodę w konkursie lub gadżet szkoleniowy. Tego typu metoda zdobienia pozwala nałożyć na wybrany wyrób ceramiczny dowolny obraz, grafikę czy fotografię, co w wyjątkowo efektywny i kreatywny sposób zagospodarowuje wolną, nudną przestrzeń na produkcie.

Przygotowując projekt danego kubka, warto szczególnie pamiętać, aby w jak największym stopniu odzwierciedlał on koncepcję danej firmy oraz wpisywał się w jej identyfikację wizualną. Przedsiębiorstwa najczęściej decydują się na standardowe białe albo czarne kubki, na których łatwo da się wykonać kalkę z nazwą, logiem bądź charakterystycznymi elementami kojarzącymi się z firmą.

Bardzo ważny jest także dobór odpowiednich kolorów wzoru, które naniesione na przedmiot dadzą pożądany efekt. Nienarzucająca się, ale niezwykle udana reklama? Z nami to możliwe! Przyjmujemy zlecenia na kalkomanię ceramiczną zarówno od mniejszych firm, jak i instytucji, przedsiębiorstw czy korporacji potrzebujących większych nakładów. Zachęcamy również do zamawiania produktów ozdobionych kalkomanią ceramiczną na targi promocyjne, wydarzenia kulturalne czy w ramach miłego podarunku dla klientów bądź partnerów biznesowych. 

Personalizowane kubki czy filiżanki reklamowe pozytywnie wpłyną na postrzeganie danej marki, znakomicie ocieplą jej wizerunek, ułatwią nawiązywanie kontaktu z klientem, a także zachęcą do bliższego zapoznania się z pełną ofertą firmy. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w celu uzyskania dokładniejszych informacji! 

Ceramiczne filiżanki z efektownym nadrukiem

Kalkomania ceramiczna umożliwia także przygotowanie wysokiej jakości nadruków umieszczonych na mniejszych, eleganckich filiżankach. Na takie rozwiązanie przeważnie decydują się właściciele hoteli, kawiarni oraz restauracji, którzy chcą serwować swoim gościom napoje w desingowej zastawie charakteryzującej się niebywałą estetyką i klasą. Filiżanki udekorowane napisem z finezyjną czcionką czy oryginalnym wzorem dedykowanym wyłącznie danej firmie, znacząco podniosą prestiż marki w oczach klientów, a także znakomicie wyróżnią ją na tle konkurencji.

Nadruki umieszczone na wyrobach ceramicznych mogą też jednak z powodzeniem przyjąć inną formę. Dużą popularnością cieszą się również motywy odnoszące się do stylu danej restauracji bądź kawiarni albo delikatne, proste wzory kojarzące się z wyrafinowaniem i szykiem.

Do przytulnych lokali pełnych książek oraz poduszek można przygotować projekt obejmujący słynne cytaty z książek bądź grafiki nawiązujące do znanych bohaterów literackich. Z kolei w klubach muzycznych czy restauracjach z akompaniamentem świetnie sprawdzi się zastawa ozdobiona klawiszami fortepianu albo wizerunkiem kluczu wiolinowego lub nut. Kalkomania ceramiczna jest tak bogatą techniką zdobniczą, że daje praktycznie nieograniczone możliwości dekorowania i znakowania, dlatego warto poruszyć swoją wyobraźnię, aby przygotować jak najbardziej spektakularny oraz wyjątkowy projekt!

Kalkomania ceramiczna a personalizacja produktu

Metoda nanoszenia dowolnego nadruku na wyroby ceramiczne umożliwia całkowitą personalizację produktu. Stanowi więc znakomitą propozycję dla osób poszukujących intrygującego czy niespotykanego pomysłu na prezent. Indywidualnie przygotowana zastawa ozdobiona kalkomanią ceramiczną bądź elegancka filiżanka z subtelnym wzorem okażą się wyjątkowym, niepodrabianym podarunkiem, z którego na pewno ucieszy się każdy solenizant. Dzięki bogatej ofercie dostępnych dekorów można w niezwykle łatwy sposób stworzyć ciekawy projekt, w pełni dostosowany do gustu, zainteresowań czy charakteru obdarowywanej osoby. Warto też jednak czasami pomyśleć o sobie!

Przedmioty ozdobione przy użyciu kalkomanii ceramicznej to również świetna opcja na przygotowanie designerskiego gadżetu dla siebie. Kubek z pamiątkowym zdjęciem, talerz z pięknym motywem albo filiżanka z ulubionym cytatem z pewnością umilą każdy dzień i wywołają uśmiech na twarzy podczas wypełniania codziennych obowiązków. Kalkomania ceramiczna doskonale sprawdza się też w przypadku ozdabiania produktów o niestandardowych kształtach. Szczególną popularnością cieszą się oryginalne kubki bez ucha, które udekorowane własną grafiką bądź logo, jeszcze bardziej wzmacniają nietuzinkowy efekt.

Nie wiesz, jak stworzyć odpowiedni projekt, który będzie dobrze prezentował się po nałożeniu nadruku? Nie musisz się o nic martwić! Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy doradzą w wyborze właściwego wzoru i jego optymalnym dopasowaniu do danej powierzchni. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły! Zapewniamy ekspresową realizację zamówień na kalkomanię ceramiczną!

Kalkomania ceramiczna – gdzie przygotować nadruk?

Szukając odpowiedniej firmy zajmującej się kalkomanią ceramiczną koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

 • zaplecze technologiczne – do dokładnego i trwałego odwzorowania danego projektu potrzebne są profesjonalne maszyny oraz urządzenia bazujące na najnowszych technologiach;
 • zastosowane materiały – przy kalkomanii ceramicznej powinno się korzystać wyłącznie ze specjalnych papierów, farb i pigmentów, które pomogą w pełni uzyskać określony efekt;
 • doświadczenie pracowników – na jakość nadruku bezpośredni wpływ ma też doświadczenie oraz umiejętności pracowników wykonujących dane zlecenie;
 • cena – na ostateczną cenę zamówienia na kalkomanię ceramiczną składają się nie tylko koszty realizacji, ale także przygotowywania projektu i jego pakowania. Jednocześnie, warto zdawać sobie sprawę, że cena jednostkowa gotowego produktu jest niższa, przy hurtowych zamówieniach;
 • koszty wysyłki i dostawy – sprawdzone i cenione firmy oferujące kalkomanię ceramiczną dbają o to, aby gotowe produkty były odpowiednio zapakowane, a także zabezpieczone, co zapewni skuteczną ich ochronę w przypadku sprzedaży wysyłkowej.

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy wyjątkową ofertę na kalkomanie ceramiczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie wydrukować dowolny wzór projektu, który sprawnie naniesiemy na wybrany wyrób ceramiczny. Tworzone przez nas kalkomanie ceramiczne charakteryzują się znakomitą trwałością, precyzyjnym odzwierciedleniem kolorów, świetną odpornością na zmywanie, a także wysokiej jakości nadrukiem, bardzo dokładnie odwzorowującym wszelkie szczegóły projektu.

Wszystkie zamówienia na kalkomanie ceramiczne realizujemy w ciągu kilku dni roboczych, a często nawet szybciej! Przygotowujemy zlecenia już od pojedynczej sztuki, aż do ilości hurtowych. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań zawsze z miłą chęcią służymy pomocą! Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz więcej informacji! Zachęcamy do współpracy. 

 

 

Kalkomania ceramiczna od naszej drukarni online

Kalkomania ceramiczna jest podstawową techniką przeznaczoną do dekoracji lub znakowania wyrobów ceramicznych. W ramach naszych usług proponujemy przygotowanie profesjonalnych kalkomanii ceramicznych. Wszystkie projekty tworzymy wyłącznie przy wykorzystywaniu nowoczesnych technologii, co zapewnia najwyższą jakość i trwałość nadruku. Zapewniamy bardzo szybką realizację zamówień i konkurencyjne ceny.

Sprawdź również takie kategorie jak kalkomania wodna oraz tatuaż zmywalny własny wzór. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!