Suchy stempel, tłoczenie

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » Suchy stempel, tłoczenie

Sucha pieczęć to rodzaj beztuszowego, tłoczonego stempla, którego zadaniem jest nie tylko nadanie dokumentom elegancji i prestiżu, ale także – a właściwie przede wszystkim – zabezpieczenie ich przed kopiowaniem. To bardzo praktyczny, niemal niemożliwy do podrobienia sposób znakowania, który dodatkowo sprawi, że dokumenty zyskają wyjątkowy wygląd. Swoje zastosowanie znajduje najczęściej przy znakowaniu świadectw, certyfikatów, zaproszeń, dyplomów czy podziękowań. W celu samodzielnego tłoczenia papierów listowych, kopert z nadrukiem oraz cieńszych papierów do Państwa dyspozycji oddajemy suchą pieczęć w trzech, różnych rozmiarach:

koło o średnicy 41 mm,

koło o średnicy 51 mm,

prostokąt o wymiarach 25×50 mm,

okrągłe naklejki do suchego stempla wycinane w ząbki (różne kolory), średnica 55 mm.

Matryca i patryca z tworzywa do cienkich papierów.

Przykład tłoczenia papieru firmowego lub koperty.

Tłoczenie matrycą metalową w grubym dyplomie.

Ręczna prasa do tłoczenia papierów i kopert.

Produkt Cena
Opracowanie projektu oraz plików produkcyjnych do stempla do tłoczenia (matryca i patryca) 120,00
Adaptacja projektu Klienta (zmiana wersji rastrowej w wektorową) od 80,00
Laserowe grawerowanie samej matrycy i patrycy (bez prasy) 150,00
Gotowy, suchy stempel okrągły (z prasą) – średnica 45 lub 55 mm 350,00
Gotowy, suchy stempel prostokątny (z prasą), 35 x 45 mm 350,00
Dodatkowy wymienny wkład / uchwyt do matryc 100,00
Naklejka do suchego stempla (złota, srebrna, czerwona/bordowa) 1,95 / sztuka

Za pomocą suchej pieczęci jesteśmy również w stanie wykonać tłoczenia na grubych papierach czerpanych oraz kartonach. W tym celu sięgamy po duże, profesjonalne prasy, które umożliwiają zachowanie najwyższego poziomu precyzji. W zakres naszych usług wchodzi również wykonywanie okrągłych naklejek do suchego stempla, wycinanych w ząbki o średnicy 55 cm. Dla osób szukających sposobów na poprawę estetyki różnego rodzaju dokumentów lub zaproszeń polecamy stemple ozdobne.

ZAPRASZAMY DO SKLEPU ON-LINE

Sklep internetowy z pieczątkami i specjalistycznymi tuszami pod adresem

sklep.copio.pl

W sklepie dostępne są wszystkie stemple i pieczątki, które oferujemy. W trakcie składania zamówienia można przesłać treść pieczątki lub załącznik z tekstem, logiem firmowym lub gotową pieczątką do produkcji. Po złożeniu zamówienia można dokonać płatności on-line za pomocą bezpiecznej platformy płatniczej PayU®. Oczywiście tak jak dotychczas, zamówienia przyjmujemy również mailem. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie lub mailowo.

Jak zrobić suchą pieczęć?

Podstawą do wykonania suchej pieczęci jest odpowiednie przygotowanie projektu. Do realizacji matrycy oraz patrycy niezbędne jest stworzenie elementów graficznych i tekstowych w postaci wektora, w czarno-białych barwach. Dobierając zawartość pliku, należy wziąć pod uwagę nagromadzenie elementów i ewentualny brak czytelności przy dużym pomniejszeniu. Odstępy pomiędzy detalami nie powinny więc być mniejsze niż 1 mm. W przeciwnym razie po wykonaniu patrycy krawędzie elementów się zleją. Odległość elementów od krańca suchego stempla nie może być mniejsza niż 1,5 mm, a linie wykorzystane w projekcie cieńsze niż 0,4 mm.