Naklejki reklamowe — niezwykła popularność tego prostego środka komunikacji

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Naklejki reklamowe — niezwykła popularność tego prostego środka komunikacji

Naklejki reklamowe w ostatnich czasach przeżywają prawdziwy renesans. Jeśli o tym nie słyszałeś, to rozejrzyj się dookoła siebie. Niemal na każdym słupie reklamowym, tablicy ogłoszeniowej czy nawet na szybach samochodów spotkasz tysiące różnych projektów. To znak, że taka komunikacja naprawdę sprzedaje i jest istotnym wsparciem dla biznesu. Jak więc wykorzystać takie zjawisko na swoją korzyść?

Jakie naklejki reklamowe można wydrukować?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta — każde. Przy produkcji naklejek reklamowych właściwie nie ma przed tobą żadnych ograniczeń. Możesz właściwie wymarzyć sobie dowolny wzór, wielkość czy kształt. Wystarczy dobrać odpowiedni wykrojnik i wydrukowane materiały będą mieć kształt gwiazdy, tramwaju, a nawet stonogi. Kolorystyka także nie jest żadnym ograniczeniem. Możesz użyć pełnej palety barw, a przy wyjątkowych zamówieniach uszlachetnienia takie jak lakier wybiórczy czy warstwa UV.

Bezpieczeństwo — naklejki także je zapewniają

Naklejki reklamowe często pełnią rolę zabezpieczenia produktów. Z całą pewnością spotkałeś się wielokrotnie z różnymi zbiórkami charytatywnymi. Zwróć uwagę, bo bardzo często na puszkach zauważysz plomby kontrolne. Podobne naklejki stosuje się przy zabezpieczaniu drzwi, skrzynek czy sejfów.

Naklejka na laptopa, ścianę podłogę… na wszystko!

Naklejki reklamowe mogą znaleźć się na każdej powierzchni. Najbardziej podstawowe wytrzymają kilka dni przymocowane do naszego płaszcza. Wykonane z zabezpieczeniem w postaci folii ochronnych z powodzeniem mogą wiele tygodni w dobrym stanie być przyklejone do podłogi w centrum handlowym. Warto o tym pamiętać, bo w podobny sposób można oznakować pojazdy, witryny sklepowe czy słupy reklamowe.

Pewne branże kochają naklejki

Z całą pewnością naklejki, a bardziej wlepy znalazły swoich miłośników w konkretnych środowiskach. Są to między innymi miłośnicy gier komputerowych, którzy chętnie oklejają swoje laptopy. Podobnie jest z branżą IT, która śmieje się ze specyficznych żartów i dzieli się nimi w podobny sposób. Kibice także posiadają zwyczaj zaklejania sektorów na stadionach takimi znacznikami. Coraz większą popularność zdobywają wśród pracowników korporacji, studentów i… małych dzieci.

Jak komunikować się za pomocą naklejek reklamowych?

Komunikacja za pomocą naklejek reklamowych nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim musisz znaleźć swoją niszę, która będzie cię wyróżniać od konkurencji. Skup się na komunikacie, jaki niesie ze sobą materiał reklamowy. Szczególnie popularne są motywujące hasła, cytaty albo po prostu dowcipy. Posiadając pizzerię, dodawaj do każdej pizzy trójkątną naklejkę, w kształcie jednego kawałka. Każdy klient, który uzbiera komplet, zdobędzie u ciebie darmową porcję. Mając gabinet stomatologiczny, zaprojektuj unikatowe vlepki dzielnego pacjenta. Te proste sposoby wyróżnią cię na tle innych podobnych przedsiębiorstw.

Nie masz pomysłu? Zgłoś się do specjalisty

Bardzo często przed podjęciem kroków związanych z reklamą blokują cię obawy czy dany pomysł jest dobry? W takim wypadku nie ma sensu się zadręczać i warto zgłosić się do specjalistów, którzy podrzucą kilka ciekawych pomysłów. Zarówno w kwestii doboru materiału, koncepcji graficznej i miejsc dystrybucji. Pamiętaj, że nie musisz znać się na wszystkim, a oddanie część obowiązków w dobre ręce oszczędzi twój czas i pieniądze. W takim wypadku wydruk naklejek będzie prosty, przyjemny i dochodowy.

Czas ruszyć na podbój rynku

Pamiętaj, że każde działanie promocyjne musi być oparte o skrupulatnie nakreślony plan marketingowy. Druk naklejek może być jego częścią albo samodzielnym działaniem. Bez względu na to, czy szykujesz ogromną ekspansję, czy działania celowane, przemyśl każdy swój krok i mierz wyniki. To jedyna droga do sukcesu.