Pieczątka firmy – to także wizytówka twojej działalności gospodarczej

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Pieczątka firmy – to także wizytówka twojej działalności gospodarczej

Każda firma powinna posiadać swoją pieczątkę firmową. ten niewielki przedmiot pełni niezwykłą rolę w każdej działalności gospodarczej. Poza podstawowymi danymi takimi jak nip, regon i adres twojego biura możesz w nim zawrzeć informacje marketingowe, które są częścią twojego wizerunku. Warto więc zadbać o to, żeby każdy element był dobrze przemyślany i odpowiednio dopasowany do całości identyfikacji wizualnej.

Rodzaje pieczątek – wiele możliwości, wiele rozmiarów

Pieczątki firmowe mogą przybrać różną formę. Głównie używa się prostokątnego formatu, na którym mieści się kilka linijek tekstu. Wiele osób używa także okrągłych, owalnych albo kwadratowych stempli. Daje to wiele możliwości przedstawienia wizerunku twojej działalności gospodarczej. Musisz pamiętać, że twoja pieczęć pojawia się na wszystkich dokumentach firmowych, warto więc wykorzystać to jako nośnik reklamowy.

Treści obowiązkowe i reklamowe – jak dobrze skomponować treść?

Każda pieczęć powinna zawierać nazwę firmy, nip oraz siedzibę i adres. Do tych podstawowych treści możesz dodać dodatkowe siedziby, telefon lub adres mailowy. Pamiętaj jednak, że nadmiar treści sprawi, że całość będzie nieczytelna. Warto także używać czcionek bezszeryfowych i jak najprostszych. To dodatkowo uwypukli wszelkie dane na niej zawarte. Mało kto o tym pamięta, ale stempel może zawierać proste elementy graficzne takie jak ramki, logo czy wyróżnienia treści. W celu zaprojektowania całości warto skontaktować się z grafikiem, który będzie w stanie stworzyć odpowiedni wzór.

Kto patrzy na pieczątkę firmową? Wbrew pozorom niemal każdy! 

Pieczątka firmowa jest niedocenianym nośnikiem reklamowym. Tak, jak wspominaliśmy pojawia się ona na wszelkich dokumentach co sprawia, że bardzo często jest podstawowym źródłem informacji o twojej działalności gospodarczej. Jeśli więc możesz umieścić na niej identyfikację wizualną warto to zrobić. Na pewno zostanie dostrzeżone i zapamiętanie.

Czy kolor pieczęci ma znaczenie?

Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że konkretny kolor pieczęci zarezerwowany jest dla różnych urzędów, firm i organizacji. Nie jest to jednak prawda. Od pewnego czasu nie obowiązują żadne wytyczne, które przypisują barwę do działalności. Warto skorzystać z tego rozwiązania i wybrać dla swojej firmy wyjątkowy sznyt dzięki unikalnemu tuszowi.