Zaznacz stronę

Druk techniczny 3D

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » Druk techniczny 3D

Techniczny druk przestrzenny 3D

Oferujemy druk elementów trójwymiarowych z wykorzystaniem specjalistycznych filamentów technicznych najwyższej jakości. W naszej ofercie korzystamy z profesjonalnych materiałów marki BASF Ultrafuse / BASF Innofil 3D. Specjalistyczny materiał gwarantuje najwyższe i co najważniejsze powtarzalne parametry druku, a także wymagane cechy fizyczno-chemiczne. Materiały tego typu stosowane są przy produkcji w pełni funkcjonalnych prototypów, modeli do testów, czy niskoseryjnej produkcji ostatecznych produktów, gdzie oferowana jakość druku 3D jest wystarczająca. Użyta technologia jest często tańszą i szybszą alternatywą, niż produkcja niskoseryjna wykorzystująca w produkcji bardzo drogie formy wtryskowe. Pomimo, że proces druku 3D jest stosunkowo długi (liczony w godzinach), to gotowy model można uzyskać znacznie szybciej niż w procesie projektu i wykonania formy wtryskowej oraz późniejszego procesu wtrysku. Technologia może też służyć niskoseryjnej produkcji niewielkich elementów. Maksymalne pole robocze to 30x30x40 cm, dokładność druku do 0,05 mm.

Prototypowa obudowa do weryfikacji wymiarów i konstrukcji przed docelową produkcją.

Element wspornika o cechach fizycznych umożliwiających sprawdzenie docelowej wytrzymałości.

Druk umożliwiający sprawdzenie funkcjonowania części mechanicznych.

Elementy zastępcze, posiadające cechy fizyczne zgodne z oryginałem.

Rodzaje filamentów technicznych:

BASF Ultrafuse 316L - polimer + stal nierdzewna (drukowanie z metalu + spiekanie)

BASF Ultrafuse ABS Fusion+

BASF Ultrafuse ASA

BASF Ultrafuse HIPS

BASF Ultrafuse PA (nylon)

BASF Ultrafuse PAHT CF15 (włókno węglowe)

BASF Ultrafuse PET

BASF Ultrafuse PET CF15 (włókno węglowe)

BASF Ultrafuse PLA Pro+

BASF Ultrafuse PP GF30 (włókno szklane)

BASF Ultrafuse TPC 45D (elastyczny gumopodobny filament)

BASF Ultrafuse TPE 60D (elastyczny gumopodobny filament)

BASF Ultrafuse TPU 80A (poliuretan)

BASF Ultrafuse TPU 85A (poliuretan)

BASF Ultrafuse Z PCTG (ESD Safe - antyelektrostatyczny)

Drukujemy z poprawnie przygotowanych plików STL lub OBJ. Wycena druku jest oparta na roboczogodzinie pracy urządzenia drukującego, oraz cenie wybranego filamentu technicznego. Cena zawiera poza drukiem i materiałem, również pełny proces postprodukcyjny (likwidacja podpór i czyszczenie modelu). W przypadku druku mniejszych elementów z żywicy, wycena jest przygotowywana na podstawie ilości żywicy użytej w procesie druku.

Każde zlecenie ze względu na różnorodne możliwości realizacji wyceniamy indywidualnie, aby zagwarantować Państwu najlepszą cenę.  Prosimy o kontakt mailowy: [email protected]