Jak zrobić dyplom by był prawdziwą nagrodą? Oto kilka sposobów by wyróżnić zwycięzcę

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Jak zrobić dyplom by był prawdziwą nagrodą? Oto kilka sposobów by wyróżnić zwycięzcę

Bardzo często w szkolnych albo lokalnych konkursach główną nagrodą jest drobny upominek i dyplom. Niestety zwykle dzieje się tak, że to tylko zwykła kartka papieru z wydrukowanym imieniem i nazwiskiem zwycięzcy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić dyplom, który będzie emanował wyjątkowością. Jak tego dokonać? Oto kilka prostych porad!

Unikaj szablonów i szukaj inspiracji – pierwszy krok do sukcesu

Największą bolączką wszelkich projektów dyplomów są gotowe szablony. Najczęściej darmowe rozwiązania są sztampowe, czasem zawierają nawet znaki wodne. Cały proces robienia dyplomu nie jest jednak skomplikowany. Czasem wystarczy znaleźć inspirację wśród renomowanych konkursów, rozejrzeć się w biurze, czy na ścianie nie wisi jakiś ciekawy projekt. Wtedy wystarczy zgłosić się do profesjonalnej drukarni w celu wykonania podobnego projektu. Specjaliści przejrzą inspiracje przygotowane przez ciebie i stworzą coś zupełnie oryginalnego.

Dyplom to nagroda – obdarowany powinien go prezentować z dumą

Musisz pamiętać, że zaprojektowany dyplom także jest formą nagrody. Warto więc postarać się i wyróżnić go na tle innych. Bez względu na to, czy to będzie podpis prezesa, pieczątka firmowa czy znak wodny, to każde z nich nadaje dodatkowej rangi temu wyróżnieniu. Całość powinna dopełniać stylowa ramka. Choć czasem to może być duży koszt, to przy renomowanych nagrodach jest to obowiązek.

Papier ma znaczenie

To jak zrobić dyplom to nie tylko projekt i pieczątka. Ogromne znaczenie ma papier. Przy jego wyborze powinieneś pamiętać, że znaczenie ma niemal wszystko. Dobrze wyglądający kremowy arkusz z fakturką może przekłamywać kształty i kolory, z drugiej strony zwykła kartka o gramaturze poniżej 120 g/m2 będzie wyglądała tandetnie. Dlatego przy projektowaniu sprawdź dostępne próbki materiałów i dobierz coś dla siebie. Wybór jest bardzo duży, począwszy od papierów kredowych, poprzez te z stylizowane i czerpane skończywszy na klasycznych śnieżnobiałych. Nie można powiedzieć, że któryś jest zdecydowanie najlepszy. Wszystko zależy od tego co i jak chcesz na nim przedstawić.

Jak zrobić dyplom – wypisywać ręcznie czy drukować?

Czy zrobiony dyplom powinien być wypisywany ręcznie? Tu nie ma reguły. Ręczne wypisanie, o ile jest ładne i czytelne nie będzie niczym złym. Ważne jest tylko, by użyć permanentnego markera, bo inne mogą łatwo przypadkiem się zetrzeć.