Zaznacz stronę

Sprawdź, jak zrobić zmywalny tatuaż

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Sprawdź, jak zrobić zmywalny tatuaż

Pragniesz bezboleśnie i nietrwale ozdobić swoje ciało? Niezależnie czy do podjęcia takiej decyzji skłaniają Cię cele marketingowe, czy też chcesz poczuć namiastkę rysunku wykonanego igłą w studiu tatuażu, postaw na tymczasowy samoprzylepny malunek. Jak zrobić zmywalny tatuaż? Czytaj dalej, a zobaczysz, że to bardzo proste.

Zmywalny tatuaż – czym jest i komu się przydaje?

Tatuaż tymczasowy to alternatywa dla ozdoby ciała, która raz wykonana, staje się nieodłączną towarzyszką. Zmywalne rysunki na skórę tworzone są na arkuszach zawierających warstwę kleju. Substancja klejąca pozwala usunąć tatuaż z podkładu foliowego oraz umożliwia umieszczenie go w dowolnym miejscu na ciele.

Całość utrzymuje się na skórze przez kilka dni. Żywotność ozdoby można oczywiście przedłużyć, dbając o jej dodatkowe zabezpieczenie. To nic trudnego, wszak wystarczy ją spryskać choćby lakierem do włosów. Trwałość zależy od tego, przez jak długi czas masz zamiar nosić tatuaż.

Na takie właśnie rozwiązanie decyduje się wiele osób. Wystarczy wspomnieć o hostessach, modelkach i modelach, przedstawicielach sportów walki, jednostkach reklamujących dowolne eventy, czy wszystkich, którzy chcieliby trwale ozdobić ciało, lecz nie są jeszcze ostatecznie przekonani co do pomysłu. Jak natomiast zrobić zmywalny tatuaż?

Jak zrobić zmywalny tatuaż? Realizacja projektu krok po kroku?

Zastanawiając się, jak zrobić zmywalny tatuaż, wiedz, że najprostszą metodą jest zlecenie realizacji projektu fachowej drukarni. Jeśli masz zamiar skorzystać z usługi, musisz określić podstawowe wytyczne. Przede wszystkim chodzi o wybór właściwego formatu oraz koloru. Nim do tego przejdziesz, dokładnie przemyśl wzór, jaki znajdzie się na arkuszu.

Przygotuj unikalny wzór

Dobrze, jeśli tymczasowa ozdoba wyróżni się oryginalnością, a jednocześnie odda Twój charakter. Możliwości jest naprawdę wiele. Począwszy od motywów przypominających o ważnych osobach i datach, poprzez ulubione cytaty mające dla Ciebie pewną wartość, kończąc na wzorach roślinnych, geometrycznych, ale i nie tylko. Z kolei w przypadku wykorzystania komercyjnego, najczęściej są to loga oraz nazwy reklamowanych firm.

Wybierz właściwy kolor

Gdy dobierzesz własny wzór, zdecyduj, w jakich kolorach ma być wykonany zmywalny tatuaż. Powszechnym wyborem są czarne rysunki. To optymalne rozwiązanie w przypadku mniej skomplikowanych form, takich jak daty, sentencje lub imiona.

Wybierając rzucające się w oczy malunki pokrywające powierzchnię ręki lub nogi, warto postawić na tatuaż pełnokolorowy. Ze względu na to, że potrafi wywołać efekt 3D, z całą pewnością wyróżnisz się z tłumu. Zarówno w trakcie sesji fotograficznej, branżowej imprezy, jak i również na co dzień.

Dość nieoczywisty jest druk wyłącznie w kolorze białym lub jego połączenie z paletą CMYK. Tego rodzaju nadruk zdecydowanie przykuwa wzrok, co uchodzi za korzystne m.in. w przypadku tatuaży sponsorskich i reklamowych. To dlatego, że zwiększa siłę perswazji przekazu. Dzięki niemu stworzysz niebanalny projekt, w czym pomoże Ci nasza drukarnia.

Jak zrobić zmywalny tatuaż i umieścić go na ciele?

Gdy określisz podstawowe wytyczne, pozostaje złożyć zamówienie i czekać na jego realizację. Jak zrobić zmywalny tatuaż, gdy arkusz z tymczasowym rysunkiem będzie już do Twojej dyspozycji? To bardzo proste. Całość opiera się na kilku krokach.

1. Zadecyduj, gdzie znajdzie się tatuaż i oczyść skórę

Przede wszystkim określ miejsce na ciele, w którym znajdzie się tatuaż. Plecy, przedramię, tors – wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji. Jeśli grafika ma spełniać funkcję reklamową, wybierz najbardziej widoczną część ciała.

Pamiętaj, że skóra musi być odpowiednio oczyszczona. Wystarczy użycie mydła i wody. Dobrze, jeśli wybrany fragment będzie zawierał jak najmniejszą ilość owłosienia, które może obniżać solidność utrzymywania się tatuażu na powierzchni.

2. Wytnij wzór znajdujący się na arkuszu

Następnie przygotuj ozdobę do umieszczenia na ciele. Jedyne czego potrzebujesz to nożyczki, dzięki którym wytniesz z arkusza wzór. Nim przykleisz go na skórze, usuń folię ochronną. Całość zajmie Ci dosłownie kilka chwil.

3. Umieść tatuaż na ciele

Przyklejając tatuaż, zadbaj o to, aby cała jego powierzchnia łączyła się ze skórą. W tym celu dokładnie zwilż wodą wycięty wzór i mocno dociśnij do ciała. Nie zapomnij przytrzymać go przez kilka sekund. Zachowaj przy tym ostrożność, gdyż może zmienić swoją pozycję, co oczywiście nie jest wskazane. Gdy tatuaż wyschnie, nie pozostaje nic innego, jak eksponować swoją tymczasową ozdobę.

A co jeśli zechcesz usunąć ją wcześniej, przed upływem zdatności do użycia? Wystarczy sięgnąć choćby po oliwkę nawilżającą ciało i rozprowadzić kosmetyk w miejscu, w którym jest grafika. W mgnieniu oka odklei się samoistnie.

Nie ulega wątpliwości, że zmywalny tatuaż to bardzo dobry sposób na tymczasową ozdobę ciała. Przede wszystkim nie musisz podejmować niełatwej decyzji o trwałym udekorowaniu ręki bądź nogi dowolnym obrazem lub napisem. Niezależnie jaki cel przyświeca Ci, wykonując chwilową grafikę, możesz skorzystać z naszej pomocy podczas realizacji projektu.