Czym Jest Pieczątka Elektroniczna?

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Czym Jest Pieczątka Elektroniczna?

Mimo ciągłego rozwoju technik cyfrowych i przenoszenia wielu dokumentów do postaci elektronicznej w wielu przypadkach wciąż potrzebne są one również w tradycyjnej formie papierowej. Są często wygodniejsze w użyciu i cieszą się dużą popularnością tam, gdzie korzystanie z dokumentacji w formie plików zapisanych na laptopach czy urządzeniach mobilnych byłoby nieefektywne. Wiele z tego rodzaju wykorzystywanych na co dzień dokumentów musi być opatrzonych pieczątkami o różnej treści. Niekiedy jedna osoba musi przystawić ich nawet kilka, np. przy wydawaniu towaru z magazynu czy podczas wysyłania papierowej korespondencji. Dla ułatwienia pracy warto w takich przypadkach skorzystać z innowacyjnej technologii pieczątki elektronicznej, która ułatwia znakowanie dowolnie zaprogramowanym wzorem, dokumentów, przesyłek czy paczek. Zobaczmy, jak działa elektroniczna pieczątka i jakie są jej największe zalety.

Do czego może służyć pieczątka elektroniczna?

Elektroniczna pieczątka to urządzenie, które można wykorzystać do nanoszenia dowolnie wybranego tekstu, znaku, symbolu czy grafiki na płaską powierzchnię. Przy jej wykorzystaniu można zarówno przystawiać tradycyjne pieczęci firmowe, wzbogacone np. kolorowym logiem firmy czy też przystawiać pieczęci imienne z zeskanowaną faksymilą, jak i nanosić na dokumentach dodatkowe elementy graficzne.

Pieczątka elektroniczna ma jednak zdecydowanie bogatsze możliwości. Może ona służyć również do nanoszenia zaprogramowanych wcześniej kodów kreskowych, umieszczania dokładnej daty, a także wykorzystywania elektronicznego numeratora. Istnieje możliwość wykonywania przy użyciu e-pieczątki również kodów QR. Z pieczątki można skorzystać również do personalizacji druków czy przesyłek.

E-pieczątka to również doskonałe narządzie marketingowe, które pozwala na umieszczanie na dokumentach dodatkowych elementów, np. haseł, kolorowych obrazów związanych z działaniami promocyjnymi, a także różnego rodzaju zindywidualizowanych komunikatów.

Urządzenie może być bardzo przydatne również przy przygotowywaniu paczek. Dzięki pieczątce można na nich umieszczać wszystkie potrzebne informacje od adresu odbiorcy, przez kody kreskowe, czy numery aż po logo firmy lub dodatkowe informacje niezbędne przy transporcie lub dostawie.

Co ważne, e-pieczątka może być utrwalana na rozmaitych gładkich i chłonnych podłożach. Bez problemu można jej używać na dokumentach papierowych, tekturach, kartonach. Za pomocą pieczątki elektronicznej można nanosić oznakowania na powierzchni drewna, korka czy ułożonych na płaskiej powierzchni tkaninach. Pieczątka jest w stanie utrwalić obraz nawet na suchej i gładkiej ścianie.

Jak działa pieczątka elektroniczna?

Pieczątka elektroniczna to niewielkie urządzenie, które przypomina przenośną drukarkę. Jest ono obsługiwane za pomocą aplikacji, która może być uruchomiona na dowolnym komputerze albo urządzeniu mobilnym – smartfonie czy tablecie. Program umożliwia przygotowanie projektu wzoru, który ma być drukowany i przesłanie go za pomocą sieci wi-fi wprost do pieczątki.

E-pieczątka drukuje wybrany przez użytkownika wzór za pomocą głowicy, która jest umieszczona w jej podstawie. Żeby uzyskać wydruk, należy powoli przesunąć pieczątkę po miejscu, gdzie ma pojawić się nadruk. Jest to bardzo proste dzięki wbudowanym w urządzenie specjalnym rolkom prowadzącym i znacznikom ułatwiającym pozycjonowanie.

E-pieczątka wykorzystuje do pracy specjalny cartridge, który zawiera kolorowy tusz, podobny do tego, jaki jest stosowany w drukarkach atramentowych. Urządzenie jest zasilane pojemnym akumulatorem, który wystarcza nawet na kilka godzin pracy. Dołączona do zestawu ładowarka pozwala na uzupełnianie energii akumulatora, a jednocześnie zabezpiecza głowicę przed wysychaniem atramentu. Urządzenie może być ładowane za pomocą ładowarki podłączanej za pośrednictwem portu micro-usb.