Druk białym kolorem – sprawdź, w jaki sposób go wykorzystać i dlaczego warto

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Druk białym kolorem – sprawdź, w jaki sposób go wykorzystać i dlaczego warto

Dotychczas w poligrafii wykorzystywano czarny lub kolorowy druk eksponowany na białym tle. Możliwości stały się jednak dużo większe. Coraz częściej w wielu projektach spotkać można zupełne przeciwieństwo. To właśnie druk białym kolorem widnieje na kontrastującej płaszczyźnie, ale i nie tylko. Czasami stosuje się kolor biały jako poddruk pod innymi kolorami. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób go zastosować i dlaczego warto mieć na uwadze powyższą usługę? Podpowiemy Ci, jakie efekty jesteś w stanie uzyskać.

Odkryj zalety druku białym kolorem

Nie ulega wątpliwości, że biały druk to korzystne rozwiązanie dla wielu branż. Kolor ten kojarzy się z elegancją. Ta natomiast uchodzi za niezbędną podczas przygotowywania materiałów marketingowych, plakatów, ulotek, ale i nie tylko. Z racji tego, że biel doskonale kontrastuje z tłem, całość jest dużo bardziej widoczna i estetyczna. Wszelkie hasła reklamowe zrealizowane dzięki tej właśnie barwie zwłaszcza na ciemnych płaszczyznach – małych i dużych – wręcz krzyczą do odbiorcy, co znacząco pobudza jego wyobraźnię.

Jakie są jeszcze zalety druku białym kolorem? Zdecydowanie trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Z tego właśnie powodu powyższa usługa coraz częściej wybierana jest przez klientów centrów druku i kopiowania. Jednocześnie daje możliwość realizacji wielu unikalnych projektów.

W jaki sposób wykorzystać druk białym kolorem?

Druk białym kolorem wykorzystywany jest na wiele sposobów. Przede wszystkim może być użyty jako warstwa kryjąca. Wówczas zostaje nałożony na spód. Co daje takie rozwiązanie? Uniemożliwia choćby przenikanie barwy podkładu. Efekty w postaci odpowiedniego odwzorowania kolorów uwidaczniają się przy gotowym nadruku. Biały barwnik może posłużyć również jako dodatkowy kolor.

Co ważne, tego rodzaju toner doskonale sprawdza się na wielu nośnikach. Zarówno na ciemnych, przezroczystych, jak i też kolorowych. Całość warto uzupełnić o bezmatrycowe srebrzenie lub złocenie. Potencjał drukowania białym kolorem jest zatem ogromny, z czego doskonale zdają sobie pracownie graficzne, a także drukarnie.

Druk białym kolorem domeną sprawdzonych drukarni

Wobec tego usługi druku białym kolorem stają się coraz bardziej powszechne. Warto z nich skorzystać m.in. w celu zadrukowania etykiet bądź też naklejek na transparentnych opakowaniach lub szklanych butelkach. Mogą to być również powierzchnie papierowe lub kartonowe, przy których ważny jest szczególnie ozdobny wydruk.

Jeśli chcesz przekonać się osobiście o zdumiewających efektach, zachęcamy do zapoznania się z usługami naszej drukarni. Pomożemy Ci w realizacji najróżniejszych projektów, właśnie przy zastosowaniu druku białym kolorem. Oprócz powyższych propozycji polecamy m.in. tatuaże zmywalne na podkładzie foliowym, stanowiące formę reklamy podczas wielu eventów bądź sesji fotograficznych. Dla fanów kalkomanii także przygotujemy coś specjalnego. Przedstaw swoje oczekiwania i odkryj szereg możliwości nowych technologii.