Drukarka drukująca na biało – poznaj możliwości urządzenia

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Drukarka drukująca na biało – poznaj możliwości urządzenia

Biały toner znacząco ułatwia realizację wielu interesujących projektów. Oferuje szereg elastycznych możliwości, jeśli chodzi o wydruk na ciemnych lub transparentnych nośnikach. Nie ulega jednak wątpliwości, że drukarka drukująca na biało to duże koszty. Wiążą się z zakupem samego urządzenia, jak i materiałów użytkowych. Warto więc poszukać innej alternatywy. Jakiej? Rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Biały druk – czy to możliwe?

Znana od wielu lat technologia druku pozwala mieszać różnorodne kolory. To dzięki wykorzystaniu farb drukarskich w postaci cyjanu, magenty, żółci i czerni. Jedynym ograniczeniem jest nadruk koloru białego. Czy istnienie zatem sposób, na jego wyczarowanie?

Jak najbardziej. Pomocą służy drukarka drukująca na biało. Warto mieć jednak na uwadze, że mowa o specjalistycznej maszynie poligraficznej. Jej zakup nie należy do tanich inwestycji, nie wspominając o pozostałych kosztach eksploatacyjnych. Jakie jest zatem wyjście z sytuacji?

Drukarka drukująca na biało – własny sprzęt a usługi drukarni

Jeśli obciążenia finansowe w żaden sposób nie robią na Tobie wrażenia, śmiało możesz zdecydować się na jej nabycie lub też zakup odpowiedniego tonera. Tym bardziej że coraz więcej producentów drukarek oferuje białe wkłady. Kto wie, niewykluczone, iż jesteś posiadaczem urządzenia, w którym czarną kasetę z łatwością zastąpisz białym odpowiednikiem.

W innym wypadku skorzystaj z usług drukarni lub studia fotograficznego. Dla profesjonalnych pracowni drukarka drukująca na biało to coś, co uchodzi za standard. To rozsądna propozycja, gdy zależy Ci na realizacji pojedynczego projektu. Nie zabrniesz wówczas w duże wydatki, natomiast będziesz mógł cieszyć się pełną fachowością wykonanych wydruków.

Jakie możliwości daje drukarka drukująca na biało?

Użycie drukarki drukującej na biało to przede wszystkim sposobność wykorzystania w jednym przebiegu powyższej barwy wraz ze standardowymi kolorami CMYK. Ich połączenie sprawdzi się jednakowo na przezroczystych foliach, ciemnych kartonach, czy też papierach barwionych w masie.

Zlecając tego rodzaju druk fachowej drukarni, z powodzeniem zrealizuje ona dla Ciebie szereg najróżniejszych projektów. Przykładowo mogą to być wydruki na ozdobnych tekturach wykorzystywane podczas przygotowania opakowań służących branży samochodowej, kosmetycznej, spożywczej, farmakologicznej, ale i nie tylko.

Sporządzenie firmowych wizytówek, kart ozdobnych, zaproszeń – to kolejne propozycje, jeśli chodzi o użyteczność białego koloru. A może należysz do modelarzy i w swoich pracach opierasz się na technice kalkomanii? Jeśli, tak zlecenie druku firmie drukarskiej z zastosowaniem białej barwy na zdobniczych elementach będzie najlepszym rozwiązaniem.

 Oczywiście doświadczeniem służy nasze centrum druku i kopiowania. Wystarczy skontaktować się z nami w celu przedstawienia wytycznych, a całość w mgnieniu oka wykonamy za Ciebie, dzięki nowym możliwościom oferowanym przez pięciokolorowe maszyny cyfrowe. Przekonaj się, że warto!