Druk etykiet – sprawdź, co warto o nim wiedzieć

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Druk etykiet – sprawdź, co warto o nim wiedzieć

Półki sklepowe, biura, magazyny – to tylko niektóre miejsca, w których swoje zastosowanie znajdują etykiety samoprzylepne. Różnią się od siebie parametrami takimi jak rozmiar, kolor, elastyczność, ale i nie tylko. Te natomiast dostosowywane są przede wszystkim do specyfiki danej branży. Projekt druku etykiet musi być zatem dokładnie przemyślany pod każdym względem. O czym warto wiedzieć, zanim zlecisz jego realizację studiu graficznemu lub drukarni? Poznaj najważniejsze aspekty, dzięki którym korzystanie z fachowych usług spełni Twoje oczekiwania.

Czemu służy druk etykiet?

Etykiety towarzyszą nam na każdym kroku. Wszystkie produkty, jakie można spotkać w sklepach detalicznych, hurtowniach, marketach budowlanych bądź aptekach oznaczane są rzucającymi się w oczy ilustracjami. Dla konsumentów to o tyle istotne, że zawierają szereg kluczowych informacji dotyczących składu, wagi, sposobu przechowywania oraz potencjalnych zagrożeń wiążących się z ich spożyciem lub użyciem. Co więcej, uchodzą za nośniki reklamy poszczególnych towarów.

To oczywiście nie wszystko. Druk etykiet jest ważny, ponieważ marki wykorzystują je w celach identyfikacyjnych choćby podczas spotkań biznesowych, targów branżowych lub konferencji. Nie można też zapominać o użytku domowym. Odznaczanie zeszytów, pamiętników, laptopów, mebli – to tylko przykładowe zastosowanie w domu, które wysuwa się na pierwszy plan.

Druk etykiet na arkuszu lub szpuli

Korzystając z usług drukarni, możesz zdecydować się na różne metody druku etykiet. Jedną z nich jest przygotowanie na arkuszach. Oczywiście zgodnie z indywidualnym projektem mogą posiadać dowolne wykończenie np. matowe, błyszczące lub półbłyszczące. Z łatwością dopasujesz również ich kształt i format do własnych potrzeb.

Alternatywą jest druk na szpulach. Które rozwiązanie uchodzi za najlepsze? Ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Wybór powinien być dostosowany przede wszystkim do nakładu, który bezpośrednio wiąże się z wielkością. Niezależnie jaki wariant wybierzesz, otrzymujesz dużą swobodę doboru odpowiadającego Ci papieru lub folii samoprzylepnej.

Druk etykiet – wybierz właściwy kolor

Druk etykiet musi oczywiście uwzględniać właściwy kolor. Standardem jest biel, która najczęściej służy jako nośnik informacji. Z kolei kolorowe rodzaje potrafią znacząco podnieść walory estetyczne przedmiotów, produktów lub powierzchni, na których zostaną naniesione. Nie ulega wątpliwości, że drugie z wymienionych dużo bardziej zapadają w pamięć. W związku z tym nadają się m.in. do wydruku loga firmy. Spotkać je można bardzo często na półkach sklepowych, gdyż pomagają w wyróżnieniu ofert specjalnych i promocji.

Kolor wydruku warto wobec tego dostosować do konkretnego przeznaczenia etykiet. Chcąc podkreślić coś więcej, niż zwykłą informację, pomyśl nad ich uatrakcyjnieniem. W innym wypadku postaw na uniwersalne barwy.

Zaplanowanie etykiet na potrzeby prowadzonej działalności, czy też każdego innego zastosowania to niemałe wyzwanie. Tak samo, jak realizacja całego projektu. W tej drugiej kwestii możemy Ci pomóc. Przedstaw swoje oczekiwania, a resztę wykonamy za Ciebie!