Zaznacz stronę

Druk na kartonie – wszystko o nadrukach na tekturze i papierach sztywnych

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Druk na kartonie – wszystko o nadrukach na tekturze i papierach sztywnych

Druk, poprzez ulotki, plakaty, banery i wiele innych, odgrywa ważną rolę w marketingu firmy. Także druk na kartonie może mieć formę reklamy, która pozwala rozpowszechniać wizerunek przedsiębiorstwa. Kartony bardzo często służą do przechowywania wyprodukowanych już wyrobów, a także są formą ich zabezpieczenia. Bardzo dobrym pomysłem jest więc umieszczenie na kartonie logo, jak i innych reklamowych akcentów, bowiem pozwalają one utrwalać w pamięci klientów informacje o firmie. Zastanawiasz, co to jest wydruk na kartonie i czy warto się na niego zdecydować? Dziś podpowiemy Ci, jakie zastosowania ma taka reklama, a także wskażemy jej zalety.

Wydruk na kartonie – co to jest?

Jak możesz przypuszczać, wydruk stwarza wiele możliwości firmom, a jego zastosowanie przynosi szereg korzyści. Jest to nic innego, jak reklama, poprzez którą przedsiębiorstwo może dotrzeć do większego grona klientów. Ponadto to idealna metoda, która pozwala spersonalizować kartonowe opakowania, w których firmy dostarczają swoje produkty. Wydruk na tekturze to usługa, którą zajmujemy się na co dzień również w naszej drukarni. Z uwagi na wiele pozytywów, jakie przynoszą firmom tego rodzaju działania, usługa ta jest niezwykle popularna.

Nadruki na kartonach można wykonać kilkoma metodami. Okazuje się jednak, że najlepiej w przypadku druków na sztywnych materiałach papierowych sprawdza się druk offsetowy. Pozwala on uzyskać zadowalające efekty na rozmaitych powierzchniach. W tej formie druku farba zostaje ulokowana na powierzchni kartonu przy pomocy tzw. cylindra pośredniego. Najlepiej wyglądające nadruki zagwarantuje Ci z pewnością doświadczona drukarnia.

Jak drukować na kartonie?

Drukowanie na kartonie jest możliwe tylko i wyłącznie dzięki metodzie offsetowej. Oprócz pięknie nasyconych barw i dokładnie ukazanych wzorów, pozwala ona również na wieloseryjną oraz masową produkcję. Taki druk gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Jeśli planujesz zlecać usługę wydruku na kartonie, rozważnie dobierz drukarnię. Powinna być ona wyposażona w najlepszy sprzęt. Dzięki temu będziesz zadowolony z uzyskanych efektów.

Technika drukowania offsetowego to nic innego, jak drukowanie płaskie. Za pomocą sprzętu na powierzchnię tektury zostaje przeniesiony obraz. Elementy, które za to odpowiadają, mają właściwości hydrofobowe i hydrofilowe – takie połączenie pozwala uzyskać nadruk niezwykle precyzyjny i wyraźny. Warto podkreślić, że do wydrukowania wielobarwnych nadruków stosuje się także odpowiednie lakiery oraz farby. Wszystkie te aspekty wpływają na to, że opakowania i wszelkie reklamy są estetyczne i użyteczne.

Druk na kartonie – jakie ma zastosowania?

Tektura oraz sztywny papier pozwalają w reklamie szybko i efektownie wykonać wszelkie projekty marketingowe, w tym m.in. opakowania czy kartony do transportowania gotowych wyrobów, jak i innych rzeczy. Kartony wykorzystuje się przede wszystkim do wytwarzania opakowań, a także innych elementów promocyjnych. Sprawna maszyna potrafi zwykły karton zamienić w ciekawy druk, np. w barwną i przyciągającą wzrok reklamę.

Druk na kartonie może mieć wiele zastosowań. Jak wspomniano, może służyć zarówno do stworzenia indywidualnych opakowań na produkty przedsiębiorstwa, jak i do wydrukowania reklam. Ponadto na tekturach bardzo często drukuje się także etykiety produktów. Są to głównie druki offsetowe. Warto jednak wspomnieć, że produkcja wszelkich opakowań obejmuje szereg czynności, a samo barwienie kartonu określoną reklamą to dopiero jeden z etapów ich tworzenia.

Jak obrabiać wydruki kartonowe?

Każdy wydruk na kartonie, który ma służyć jako opakowanie, wymaga specjalnej obróbki introligatorskiej. Cały proces obejmuje także tzw. wycinanie lub wykrawanie z arkusza kartonowego indywidualnie dobranego kształtu pudełka. W drukarstwie nazywa się to fachowo sztancowaniem. W przypadku dobrze prosperującej drukarni możesz liczyć na przygotowanie specjalnych jednostkowych opakowań, które posłużą do wysyłania wyrobów i innych działań marketingowych. Druki kartonowych opakowań sprawdzą się w wielu przemysłach, np.:

– spożywczym,

– kosmetycznym,

– farmakologicznym,

– chemicznym,

– samochodowym, itp.

To oczywiście nie wszystkie etapy wytwarzania kartonowych opakowań, gdyż kolejny krok polega na ich klejeniu. Dzięki temu dane pudełko zaczyna nabierać właściwego kształtu. Kolejny, ostateczny etap obejmuje już uszlachetnianie, podczas którego dąży się do jak najlepszego wykończenia kartonu. Idealne nasycenie barw otrzymuje się w przypadku wspomnianego już druku offsetowego. W naszej drukarni podejmiemy się każdego, nawet najbardziej wymagającego zadania, dlatego zapraszamy do kontaktu!

Logo na kartonie – zalety dla przedsiębiorstwa

Stosowanie nadruków na kartonie ma wiele zalet. Jak już wspomniano, pozwala to utrwalać wizerunek firmy, a także sprawia, że opakowanie, w którym dostarczany jest produkt, staje się estetyczne. Ponadto to metoda, z której może skorzystać każdy rodzaj działalności – zarówno małe firmy, które zajmują się dostarczaniem niewielkich produktów, jak i duże przedsiębiorstwa. Dobrze wykonany druk na kartonie w formie logo oraz innych dodatków pozwala zwiększyć pozytywny odbiór marki przez klientów.

Dzięki technice offsetowej znacząco skrócił się czas drukowania masowego, a jakość uzyskiwanych obrazów wzrosła. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem kartonowych opakowań z logo i innymi akcentami, to wiesz już, że ta metoda może przynieść wiele korzyści dla każdego przedsiębiorstwa. Odpowiednio dobrana drukarnia pomoże Ci właściwe dobrać projekt graficzny, który będzie idealnie prezentował się na kartonie. Jako drukarnia z wieloletnim doświadczeniem, doradzamy i podpowiadamy, co zrobić, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Wiesz już, że druk na kartonie jest możliwy, a nowoczesna technologia pozwala osiągać naprawdę powalające efekty. Jeśli szukasz profesjonalnej drukarni, która pomoże Ci przygotować różnego rodzaju opakowania i reklamy na tekturze, to zapraszamy do kontaktu. Sprawdź naszą ofertę i przetestuj nasze najlepsze drukarki!