Ile trzyma tatuaż tymczasowy i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Odpowiadamy!

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Ile trzyma tatuaż tymczasowy i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Odpowiadamy!

Tatuaż tymczasowy to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością. Jeżeli szukasz sposobu na wyjątkową ozdobę swojego ciała lub chcesz nieco zmienić swój wizerunek – zmywalny wzór spisze się doskonale. Zastanawiasz się, ile trzyma tatuaż tymczasowy? Nurtują Cię pewne kwestie związane z jego doborem oraz pielęgnacją? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania!

Tatuaż tymczasowy – co to takiego?

Być może stykasz się z tym tematem po raz pierwszy lub wręcz przeciwnie – masz pewne doświadczenie związane z ozdobami tymczasowymi. Niezależnie, do której grupy należysz, w tym miejscu znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji. Zanim jednak przejdziemy do wyjaśniania pewnych kwestii, chcemy wytłumaczyć, czym tak właściwie jest ten rodzaj tatuażu.

Tatuaż zmywalny jest tymczasową ozdobą, która utrzymuje się na skórze przez kilka dni. Drukowana jest na arkuszu powleczonym specjalnym klejem. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przeniesienie wzoru na wybrane miejsce na Twoim ciele. Cały proces jest bardzo prosty, szybki, a co najważniejsze – bezbolesny.

Nie wiesz, czy ten rodzaj ozdoby sprawdzi się w Twoim przypadku? Może okazać się doskonałym rozwiązaniem w kilku sytuacjach. Jeżeli więc:

– zastanawiasz się, czy warto zrobić prawdziwy tatuaż,

– nie chcesz przyozdobić swojego ciała na dłużej, a jedynie na specjalną okazję, taką jak impreza tematyczna, wieczór panieński czy sylwester,

– chcesz nieco zmienić swój wizerunek za pomocą malunku na ciele,

tatuaż tymczasowy będzie strzałem w dziesiątkę!

Jak wybrać wzór na tatuaż tymczasowy?

Zmywalne tatuaże dostępne są w formie zestawów oraz pojedynczych rysunków. Możesz kupić gotowy produkt lub zlecić jego wydrukowanie profesjonalnym firmom, takim jak nasza drukarnia. Oferujemy wydruki całych arkuszy w formacie A4 lub A3. U nas zrealizujesz każdy swój pomysł, niezależnie od kolorystyki całego wzoru. Może być on zatem biały, czarny lub wielokolorowy – wybór zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb.

Nie wiesz, na jaki wzór się zdecydować? Możesz wybierać spośród ponadczasowych tatuaży imitujących biżuterię, z wzorami kwiatowymi lub motywami zwierzęcymi. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością już od kilku sezonów – a wśród nich królują wilki, lwy, ptaki oraz motyle. Wiele osób decyduje się także na wzory przedstawiające symbol nieskończoności, serca, strzały, czaszki, wzory geometryczne, sentencje czy daty upamiętniające ważne wydarzenia w życiu.

Dobór właściwej ozdoby tymczasowej nie jest łatwym zadaniem. Możesz jednak potraktować go jako próbę przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z trwałym tatuażem. Wciąż nie wiesz, ile trzyma tatuaż tymczasowy i jak właściwie o niego dbać? Odpowiedź znajdziesz tuż poniżej!

Tatuaż tymczasowy – ile trzyma?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie tych, które zastanawiają się nad tą formą ozdoby swojego ciała. Odpowiednio wykonany tatuaż tymczasowy może utrzymywać się przez kilka dni. Kluczowe jest jednak odbicie go na nieowłosionym, suchym fragmencie Twojej skóry. Chcesz przedłużyć jego żywotność? Kilka minut po aplikacji spryskaj go lakierem do włosów, z odległości wynoszącej ok. 50 cm. Dzięki temu jeszcze dłużej będziesz cieszyć się swoim ulubionym motywem!

Jak przygotować skórę do aplikacji tatuażu tymczasowego?

Jak już wiesz, aby Twój tatuaż trzymał się możliwie najdłużej na ciele, musisz zadbać o właściwe przygotowanie wybranego fragmentu skóry. Najlepiej wybrać takie miejsce, które jest możliwie najmniej owłosione. Skórę w tym miejscu dokładnie oczyść – nie może się na niej znajdować żaden balsam, krem czy oliwka. W przeciwnym wypadku Twój tatuaż może nie odbić się prawidłowo. Dlatego właśnie skórę umyj wodą z mydłem lub zdezynfekuj za pomocą nasączonego gazika.

Miejsce, w którym umieścisz swój tatuaż, musi być całkowicie suche. Dokładnie więc je osusz – możesz zrobić to za pomocą czystej szmatki lub ręcznika papierowego. Następnie odczekaj jeszcze chwilę, aż wilgoć się ulotni. Dopiero teraz możesz przystąpić do pracy i zrobić swój pierwszy zmywalny tatuaż.

Kalkomania wodna – doskonały sposób na dekorację przedmiotów i powierzchni

A może jakiś wzór jest szczególnie bliski Twojemu sercu i chcesz go umieścić na przedmiotach codziennego użytku? Organizujesz imprezę tematyczną i pragniesz, aby motyw przewodni pojawiał się także w wielu innych miejscach? Z pomocą przychodzi kalkomania wodna! Jest to nic innego jak naklejka transferowa, drukowana na specjalnych foliach, którą możesz umieszczać na wybranych przez siebie powierzchniach. Sprawdzi się do dekorowania naczyń oraz wielu przedmiotów codziennego użytku. Zaprojektuj wzór według własnego pomysłu, a my zajmiemy się całą resztą! Oferujemy wydruk kalkomanii w każdym kolorze – łącznie z białym i czarnym.

Tatuaże tymczasowe mogą być świetnym sposobem na krótkotrwałą ozdobę Twojego ciała. Sprawdzą się zawsze wtedy, gdy masz ochotę na wprowadzenie zmian bez podejmowania radykalnych decyzji. Odpowiednio wykonany tatuaż może trzymać się nawet kilka dni – wystarczy, że właściwie się przygotujesz do jego aplikacji. Jeżeli szukasz miejsca, w którym szybko zrealizujesz każdy swój pomysł na tatuaże i kalkomanię wodną – nasza drukarnia będzie wyborem idealnym! Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i złożenia zamówienia!