Zastanawiasz się, jak zrobić tymczasowy tatuaż? Podpowiadamy!

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Zastanawiasz się, jak zrobić tymczasowy tatuaż? Podpowiadamy!

Tymczasowy, zmywalny tatuaż to świetny sposób na urozmaicenie wyglądu. Wiele osób decyduje się na niego przed sesją zdjęciową lub wtedy, gdy pojawiają się wątpliwości, czy prawdziwy tatuaż będzie dobrym rozwiązaniem. Ta forma jest także popularna podczas akcji reklamowych, mających na celu wypromowanie konkretnej firmy. Nie wiesz, jak zrobić tymczasowy tatuaż? W naszym artykule znajdziesz kilka praktycznych porad!

Tatuaż tymczasowy – czy to rozwiązanie dla każdego?

Zmywalne wzory stworzone do nakładania na skórę są idealnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Dlaczego? Otóż taki tatuaż można szybko zamówić i wykonać w zaciszu swojego domu w zaledwie parę chwil. Wystarczy odpowiednie przygotowanie, abyś mógł cieszyć się nową ozdobą na Twoim ciele.

Kto przede wszystkim powinien skorzystać ze zmywalnego tatuażu? Są to głównie te osoby, które planują zrobienie tatuażu na stałe, lecz wciąż mają pewne obawy i zastanawiają się, czy konkretny wzór będzie dla nich najlepszym wyborem.

Rozwiązanie to jest dobre także w przypadku tych osób, które chcą coś zmienić w swoim wizerunku, lecz boją się podejmować radykalne kroki. Sprawdzi się również przed sesją zdjęciową, na której chcesz wypaść jak najlepiej. Przyda się także przed imprezą tematyczną, podczas której może stanowić doskonałe uzupełnienie Twojego stroju.

Z tatuaży tymczasowych korzystają także różnego rodzaju firmy. Nierzadko zdarza się zaobserwować je u zawodników sportów i walk takich jak boks czy MMA. Tymczasowy tatuaż z logiem sponsora może więc być doskonałą formą reklamy! Korzystają z niego także firmy zajmujące się promowaniem konkretnych marek i ich produktów. Zmywalny wzór umieszczony w widocznym miejscu na ciele promotora lub hostessy jest świetnym sposobem na zwiększenie świadomości marki.

Jak zrobić tymczasowy tatuaż?

Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą zdobienia ciała, z pewnością zastanawiasz się, jak zrobić tymczasowy tatuaż. Nie wiesz, jak długo zajmuje jego wykonanie oraz czy jest ono bolesne? Zatem już za chwilę rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Krok 1: Zamów wybrany tatuaż

Abyś mógł zrobić swój tymczasowy tatuaż, przede wszystkim musisz go zamówić. Możesz to zrobić w naszej drukarni – wystarczy, że prześlesz nam wybrany przez siebie wzór i określisz wszystkie jego parametry. Oferujemy tatuaże drukowane na czarno, biało, a także w wersji pełnokolorowej. Istnieje także możliwość wydruku tatuażu będącego połączeniem powyższych propozycji. Oferujemy również zadruk tylnej strony kartonika oraz tatuaże na arkuszach produkcyjnych A4 lub A3.

Krok 2: Wybierz miejsce na ciele, na którym umieścisz tatuaż

Do naklejenia swojego tatuażu wybierz nieowłosiony fragment skóry lub taki, który porośnięty jest niewielką ilością włosków. Przed nałożeniem grafiki właściwie przygotuj wybraną powierzchnię – powinna być ona czysta i odtłuszczona. Umyj ją za pomocą wody i mydła, sprawdzi się też środek z alkoholem, który oczyści skórę i usunie ewentualne tłuste zabrudzenia.

Pamiętaj o tym, że miejsce, w którym ma się znajdować Twój zmywalny wzór, powinno być całkowicie suche. Dlatego dokładnie wytrzyj je za pomocą papierowego ręcznika. Jeśli nakleisz tatuaż na wilgotną skórę, istnieje ryzyko, że nie będzie się trzymał na jej powierzchni.

Krok 3: Przygotuj tatuaż do odbicia na skórze

Tatuaże z naszej drukarni, drukowane są na arkuszach A4 lub A3. Wytnij więc nożyczkami wybrany wzór, jak najbliżej jego krawędzi. W ten sposób unikniesz nałożenia nadmiaru kleju. Każdy z arkuszy składa się z lepkiej warstwy, która umożliwia nałożenie tatuaży na ciało. Aby upewnić się, że nie masz uczulenia na jakikolwiek ze składników kleju, przeprowadź test na niewielkim fragmencie ciała.

Kiedy Twój obrazek będzie już wycięty, zdejmij z niego folię ochronną i przejdź do kolejnego kroku.

Krok 4: Wykonaj tatuaż

Wycięty element przyłóż nadrukiem do skóry, a następnie dobrze dociśnij go dłonią. Wzór musi przylegać do skóry całą jego powierzchnią. Zwilż tatuaż – możesz to zrobić pod bieżącą wodą lub za pomocą mokrej gąbeczki bądź ręcznika. Zrób to dokładnie, nie omijając żadnego fragmentu – tylko w ten sposób uzyskasz zamierzony efekt.

Teraz musisz mocno docisnąć tatuaż do ciała i przytrzymać go ok. 10 sekund. Zrób to bardzo ostrożnie, gdyż tatuaż nie może się przesunąć nawet odrobinę. Powoli zdejmij kartonik zabezpieczający wzór, poczekaj chwilę, aż Twój tymczasowy tatuaż wyschnie i gotowe! Twoja nowa ozdoba ciała jest już w pełnej okazałości, a Ty z dumą możesz ją zaprezentować całemu światu!

Jak dbać o tymczasowy tatuaż?

Skoro już wiesz, jak zrobić tymczasowy tatuaż, z pewnością Twoją głowę zaprzątają myśli o tym, jak o niego należycie dbać. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to trudne – wystarczy, że nie będziesz stosować w tym miejscu żadnych natłuszczających kremów lub balsamów. W przeciwnym wypadku wzór może się zetrzeć.

A co w sytuacji, gdy będziesz chciał się pozbyć swojego tatuażu? Jego usunięcie nie jest skomplikowane. Przyda Ci się do tego oliwka kosmetyczna – przetrzyj skórę nasączonym w niej wacikiem, a cała grafika zmyje się niemal od razu. Jeżeli tak się nie stanie, konieczne będzie nieco mocniejsze potarcie określonych miejsc, aż do momentu, w którym cały tatuaż całkowicie zostanie usunięty.