Tatuaż zmywalny z własnym wzorem – czy to dobry pomysł?

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Tatuaż zmywalny z własnym wzorem – czy to dobry pomysł?

Poszukujesz sposobu na to, by zmienić swój wizerunek? A może przygotowujesz się do sesji zdjęciowej lub ważnej imprezy i chcesz się wyróżnić z tłumu? Znamy na to sposób! Rozwiązaniem jest tatuaż zmywalny zawierający Twój własny wzór, który będzie stanowił doskonałą ozdobę ciała. Zastanawiasz się, czy jest to dobry pomysł i na czym tak właściwie polega? W naszym dzisiejszym artykule rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Na czym polega tatuaż zmywalny?

Po raz pierwszy spotykasz się z tematem tatuażu zmywalnego? Z pewnością więc zastanawiasz się, co to takiego. Jest to rodzaj tymczasowej ozdoby ciała, która zazwyczaj utrzymuje się na skórze przez kilka dni. Tatuaże zmywalne drukowane są na specjalnych arkuszach, a dodatek kleju sprawia, że bez problemu przeniesiesz wzór na wybrane miejsce na Twojej skórze. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu ta forma jest całkowicie bezbolesna, a także szybka i prosta w wykonaniu. A co najważniejsze – nie wiąże się z podjęciem decyzji na całe życie!

Tatuaż zmywalny z własnym wzorem – dla kogo jest dobrym rozwiązaniem?

Wciąż nie wiesz, czy ten rodzaj ozdoby ciała to coś dla Ciebie? Warto rozważyć ten pomysł szczególnie w kilku sytuacjach. Pierwsza z nich ma miejsce wtedy, gdy wahasz się nad wykonaniem tatuażu na stałe. Masz upatrzony motyw, lecz wciąż nie masz pewności, czy to dobry wybór? Tatuaż zmywalny z własnym wzorem pomoże rozwiać Twoje wątpliwości!

Kolejną sytuacją, kiedy warto skorzystać z tego rodzaju tatuażu, są specjalne okazje. Mowa tu o takich uroczystościach jak impreza sylwestrowa, bal przebierańców, wieczór panieński czy wesele. Ciekawy, przyciągający wzrok tatuaż może być doskonałym uzupełnieniem Twojej stylizacji, stroju lub przebrania i stanowić ten brakujący element. Trudno wówczas znaleźć lepsze rozwiązanie niż tatuaż, który wykonasz w zaledwie kilka minut!

Takie tatuaże wykorzystywane są także jako forma reklamy. Korzysta z nich wiele firm, co zaobserwować możesz chociażby podczas oglądania transmisji sportów walki, takich jak boks czy MMA. Nierzadko ciała zawodników ozdobione są właśnie zmywalnymi tatuażami, na których widnieje logo sponsorów.

Gdzie zamówić tatuaż zmywalny?

Już wiesz, że tatuaż tymczasowy to coś dla Ciebie. Z pewnością więc chcesz znaleźć najlepsze miejsce, które podejmie się wydruku wybranego przez Ciebie wzoru. Jak się okazuje – nie musisz szukać daleko, gdyż jedną z naszych usług są właśnie wydruki tatuaży zmywalnych.

Oferujemy Ci wysokiej jakości wydruk tatuaży na podkładzie foliowym. Cyfrowy zadruk sprawia, że Twoja nowa ozdoba ciała będzie odporna na działanie potu i wody. W zależności od potrzeb Twój wzór może być czarny, biały lub kolorowy – nic nie stoi także na przeszkodzie, by był mieszanką wszystkich wariantów. Jako jedna z nielicznych firm z naszej branży oferujemy wydruki w kolorze białym. Możesz mieć zatem pewność, że zrealizujemy Twój każdy, nawet najbardziej szalony pomysł! Wystarczy, że przedstawisz nam swój własny wzór, wybierzesz potrzebne parametry, takie jak ilość sztuk i ich wielkość, a my zajmiemy się całą resztą.

Jak zrobić tatuaż zmywalny z własnym wzorem?

Kiedy już dokonasz zamówienia i otrzymasz wybrany przez siebie tatuaż, możesz przystąpić do jego aplikacji. Mimo że nie jest ona skomplikowana, warto się do niej odpowiednio przygotować. Kluczową kwestią jest właściwe oczyszczenie i odtłuszczenie wybranego fragmentu ciała. Najlepiej więc umyj je wodą i mydłem. W przypadku tłustych zabrudzeń możesz skorzystać ze środka zawierającego alkohol. Teraz musisz dokładnie osuszyć umyte miejsce – polecany jest do tego ręcznik papierowy. Zaaplikowanie tatuażu w wilgotnym lub mokrym miejscu może znacznie skrócić jego trwałość.

Zamawiając tatuaż zmywalny w naszej drukarni, otrzymasz go na arkuszu A4 lub A3. Musisz więc wyciąć wybrany wzór, starając się robić to jak najbliżej jego krawędzi. Teraz nadszedł czas na to, aby zdjąć folię ochronną z naklejki i przyłożyć nadrukiem do skóry. Pamiętaj o tym, aby dobrze docisnąć go dłonią. Aby tatuaż dobrze się odbił, musisz go zwilżyć. Przyda Ci się do tego wilgotna gąbka lub ręcznik. Delikatnie zmocz całą powierzchnię, nie omijając żadnego jej fragmentu. Tylko w ten sposób Twój tatuaż odbije się na Twojej skórze w sposób równomierny. Teraz dobrze go dociśnij i przytrzymaj przez ok. 10 sekund, pilnując, aby nie przemieścił się nawet o milimetr. Zdejmij kartonik zabezpieczający, odczekaj chwile, aby Twoja nowa ozdoba całkowicie wyschła i gotowe!

O czym pamiętać podczas korzystania z tymczasowego tatuażu?

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem zmywalnego tatuażu z własnym wzorem, być może zastanawiasz się, jak o niego dbać, aby długo Ci posłużył. Nie jest to wcale skomplikowane. Codzienna pielęgnacja powinna odbywać się tak samo jak dotychczas, z pominięciem używania natłuszczających kremów i balsamów. Ich stosowanie może mieć niekorzystny wpływ na Twój wzór, prowadząc nawet do jego usunięcia.

Odpowiednio wykonany tatuaż zmywalny może posłużyć Ci przez kilka dni. Jeżeli jednak zechcesz go zmyć nieco wcześniej, skorzystaj z oliwki kosmetycznej. Wystarczy przetrzeć skórę namoczonym wacikiem, a cała grafika w ciągu kilku sekund zostanie całkowicie usunięta.