Tatuaż tymczasowy – jak wybrać własny wzór? Podpowiadamy!

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Tatuaż tymczasowy – jak wybrać własny wzór? Podpowiadamy!

Kiedy nie możesz sobie pozwolić na trwały tatuaż, z pomocą przychodzą tatuaże tymczasowe. To rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści – przede wszystkim pozwala na szybką i bezbolesną aplikację, w wyniku której możesz cieszyć się piękną i oryginalną ozdobą ciała. Chcesz zamówić tatuaż tymczasowy z własnym wzorem i nie wiesz, czym się kierować podczas jego wyboru? Zastanawiasz się, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? W naszym artykule znajdziesz kilka praktycznych porad!

Tatuaż tymczasowy – co to jest?

Zanim dowiesz się, jak wybrać własny wzór Twojego tatuażu tymczasowego, pragniemy Ci przybliżyć, czym on tak właściwie jest. Otóż jest to nic innego jak zmywalna ozdoba ciała, którą możesz zrobić w zaledwie parę chwil. Odpowiednio zaaplikowany tatuaż posłuży Ci przez kilka dni, podczas których nie straci swojego pierwotnego wyglądu. Zamówisz go w naszej drukarni. Nasze wydruki charakteryzują się wysoką jakością, wodoodpornością oraz intensywnością barw. Możesz wybierać spośród kilku wariantów kolorystycznych, do których należy czerń, biel lub kolor – tak, aby stworzyć swój wymarzony tatuaż, który z dumą zaprezentujesz całemu światu. Cała trudność polega na wyborze najlepszego wzoru – poniżej znajdziesz wskazówki, którymi warto się kierować.

Jak wybrać własny wzór tatuażu tymczasowego?

Jak już wiesz, najważniejszą kwestią jest dobór właściwego wzoru tatuażu. Co prawda, w tym przypadku nie jest to decyzja na całe życie, co nie zmienia faktu, że na jego wybór warto poświęcić nieco czasu. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy tatuaż zmywalny chcesz potraktować jako próbę przed tym długotrwałym.

Postaw na unikalność

Jedną z ważnych zasad, którą warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań swojego idealnego tatuażu, jest unikalność. Tylko taka ozdoba będzie wyrażać Twój indywidualny charakter. W tym przypadku nie warto kierować się modą – chyba że tatuaż ma być urozmaiceniem lub uzupełnieniem Twojej stylizacji.

Wartość sentymentalna

Wybierając odpowiedni wzór tatuażu, zwróć uwagę na skojarzenia, uczucia i emocje, które w Tobie wywołuje. Wiele osób decyduje się na motywy związane z ważnymi wydarzeniami w życiu i bliskimi sobie osobami. Trudno przecież znaleźć lepszą pamiątkę niż wizerunek Twoich bliskich lub daty ich urodzin umieszczone na Twoim ciele. Ciekawym pomysłem może być też cytat z wiersza lub piosenki, które mają dla Ciebie szczególną wartość. A może postawisz na wspomnienia z dzieciństwa, które zamkniesz w wyjątkowej formie, np. ulubionej zabawki? Możliwości jest naprawdę sporo!

Tatuaż czarny czy kolorowy?

Aby Twój tatuaż był naprawdę atrakcyjny, jego forma, motyw i kolor powinny ze sobą współgrać. Zastanawiasz się zatem, na który z wariantów postawić – ponadczasową czerń czy może kolor? Najpopularniejszym rozwiązaniem już od wielu lat są czarne tatuaże. Czarny barwnik wykorzystywany jest zazwyczaj do tworzenia wzorów niewielkich rozmiarów oraz napisów i sentencji.

Kolorowe tatuaże najczęściej mają duże i niezwykłe formy. Pozwalają na uzyskanie efektu 3D. Z ich pomocą można stworzyć bardzo realistyczne portrety czy rysunki wiernie odzwierciedlające rzeczywistość.

A może motywy zwierzęce lub roślinne?

Jednymi z popularniejszych motywów tatuaży są te przedstawiające zwierzęta lub rośliny. Sprawdzą się zarówno w przypadku pań, jak i panów. Może zdecydujesz się na wizerunek Twojego ukochanego pupila? A może chcesz w widocznym miejscu na swoim ciele umieścić wzór wilka lub tygrysa, który podkreśli Twoją indywidualność i żądzę przygód? Kwiaty, rośliny i drzewa to z kolei motywy, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom przyrody. Mogą służyć także podkreśleniu Twojej wrażliwości lub łagodnej osobowości. Dużą popularnością cieszą się tzw. rękawy przedstawiające las.

Wzory geometryczne

Jeżeli szukasz wyjątkowego wzoru i nie zależy Ci na tym, aby niósł jakieś przesłanie, postaw na wzór geometryczny. Wybierać możesz spośród wielu interesujących form – elips, spirali czy też kombinacji kilku kształtów. Jedno jest pewne – obok takiego tatuażu trudno będzie przejść obojętnie.

Co warto wiedzieć o tatuażach tymczasowych?

Liczymy, że dzięki naszym podpowiedziom, uda Ci się wybrać najlepszy wzór Twojego tatuażu tymczasowego. Teraz pozostało Ci tylko złożyć zamówienie w naszej drukarni i przystąpić do aplikacji swojej ozdoby. Wiele osób zastanawia się, jak długo utrzymuje się taki rodzaj tatuażu. Jak się okazuje, właściwie wykonany może towarzyszyć Ci nawet przez kilka dni. Ważne jest jednak przestrzeganie wszystkich wskazówek. Przede wszystkim wykonaj go na nieowłosionym i dobrze oczyszczonym fragmencie skóry. Powinien on zostać dokładnie umyty wodą z mydłem, a także oczyszczony gazikiem z płynem dezynfekującym. Po wykonaniu tego zabiegu dokładnie osusz to miejsce – dopiero wtedy możesz przystąpić do odbicia swojego wzoru.

Tatuaż nie musi być pamiątką na całe życie. Jeżeli chcesz posiadać niezwykłą dekorację ciała i móc ją zmieniać w zależności od nastroju i okoliczności – tatuaże tymczasowe z własnym wzorem mogą być rozwiązaniem idealnym! Szybka i bezproblemowa aplikacja i najwyższa jakość tatuaży sprawiają, że warto nam zaufać. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą, dokonania wyboru najlepszej opcji i skorzystania z naszych usług.