Naklejki w rolce – czy wiesz, do czego służą i jak powstają? Sprawdzamy!

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Naklejki w rolce – czy wiesz, do czego służą i jak powstają? Sprawdzamy!

Naklejki i etykiety towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Najczęściej spotkać je można w sklepach, gdzie wykorzystywane są do oznaczania towaru. Są także nieocenione w każdym biurze, domu, przedszkolu czy szkole. Jednym z wygodniejszych rozwiązań są naklejki w rolce, które znacznie przyspieszają etykietowanie. Co warto o nich wiedzieć? W jaki sposób powstają i jak możesz je wykorzystać? W naszym dzisiejszym artykule odpowiadamy na nurtujące Cię pytania!

Dlaczego warto zdecydować się na naklejki w rolce?

Rynek poligraficzny najczęściej oferuje wydruk etykiet samoprzylepnych w arkuszu oraz w rolce. Wybór najlepszego rozwiązania zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, a także od ostatecznego przeznaczenia produktów. Naklejki w rolce sprawdzą się m.in. wtedy, gdy dysponujesz urządzeniem etykietującym. Będą dobrym wyborem, gdy zależy Ci na wygodnym i bezpiecznym przechowywaniu wydrukowanych naklejek.

Jak drukowane są naklejki samoprzylepne w rolce?

Naklejki w rolce mogą być tworzone przy wykorzystaniu jednej z popularnych technologii drukarskich. Należy tutaj wymienić druk offsetowy, cyfrowy oraz fleksograficzny. Wybór najlepszej metody zależy od kilku czynników, takich jak nakład zamówienia czy preferowany czas realizacji. W przypadku zamówień o średnich lub niskich nakładach sprawdzi się cyfrowa technika druku. Rozwiązanie to pozwala także na personalizację etykiet.

Warto wiedzieć, że etykiety na rolce mogą być wydrukowane na różnorodnych podłożach. W naszej drukarni możesz wybierać spośród kilku możliwości takich jak:

– standardowy papier matowy o gramaturze 65 g/m²,

– papier matowy o podwyższonej jakości – 88g/m²,

– papiery ozdobne lub fakturowane,

– papier półbłysk 86 g/m²,

– papier błysk 86 g/m²,

– folia PP/PET: biała matowa, biała błysk lub transparentna,

– folia srebrna metaliczna,

– laminat zabezpieczający w macie lub błysku.

Dzięki temu jesteśmy gotowi stworzyć produkt, który będzie dostosowany do wszystkich potrzeb naszych zamawiających.

Zadaniem drukarni jest nie tylko przygotowanie wysokiej jakości naklejek, lecz także zapewnienie ich trwałości. Nasze produkty pokryte są klejem akrylowym lub klejem kauczukowym. Pierwszy z nich sprawdzi się w temperaturach od -10 °C do +75 °C, drugi zaś – od -40 °C do +85 °C. Każdy z nich posiada certyfikat dopuszczający do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Jak używać naklejek w rolce?

Nie wiesz, na czym polega aplikacja etykiet samoprzylepnych na szpulach? Cały proces przebiega bardzo szybko, zwłaszcza wtedy, gdy będziesz z nich korzystał przy pomocy etykieciarek. Te specjalne urządzenia pozwalają na usprawnienie etykietowania poszczególnych towarów. Wykorzystuje się je podczas umieszczania naklejek na pudełkach, słoikach, puszkach, butelkach oraz na innych opakowaniach.

W niektórych przypadkach można zdecydować się na ręczne naklejanie nalepek. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w Twoim domu, szczególnie wtedy, gdy etykiety są używane jedynie w sposób okazjonalny. Na większą skalę zadanie to wymaga o wiele większej precyzji oraz nakładów wolnego czasu.

Jak można wykorzystać naklejki w rolce?

Etykiety samoprzylepne w rolkach sprawdzają się w wielu różnych gałęziach przemysłu. To na nich umieszczane są najważniejsze informacje dotyczące przeznaczenia oraz składu konkretnych produktów. Dlatego właśnie najczęściej spotkać je możesz w sklepach i to nie tylko z artykułami spożywczymi. Ubrania, zabawki, książki, płyty czy sprzęt elektroniczny to tylko przykłady produktów, które są oznakowane za pomocą specjalnych etykiet. Tutaj właśnie sprawdzą się naklejki w rolce, wyróżniające się łatwą i bezproblemową aplikacją.

Naklejki w rolce – niezastąpione w transporcie

Ten rodzaj naklejek sprawdzi się także w przypadku firm świadczących usługi transportowe. Są znakomite do etykietowania paczek i przesyłek. Dzięki nim w szybki sposób oznaczysz, które produkty są bardzo wartościowe i wymagają nadzwyczajnej uwagi. Te informacje są niezbędne dla osób zajmujących się przewozem towarów i znacznie ułatwiają ich pracę.

Świetny sposób na promocję firmy

Nalepki to niezbędny atrybut niemal każdego biura lub zakładu pracy. Dzięki nim można oznaczyć ważne dokumenty, przypisać pracę poszczególnym pracownikom lub podpisać teczki. Nie możemy pominąć także kwestii reklamowych. Naklejki są dobrym sposobem na promowanie Twojej firmy – wystarczy, że niewielką etykietę ze znaczkiem firmowym umieścisz na materiałach promocyjnych, a sukces masz niemal gwarantowany.

Naklejki w Twoim domu – czy wiesz, do czego mogą Ci się przydać?

Etykiety samoprzylepne w rolce mogą mieć także szerokie zastosowanie w zaciszu Twojego domu. Nie wiesz, w jaki sposób je wykorzystać? Jesteśmy pewni, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu! Naklejki pomogą Ci w organizacji Twojej przestrzeni – wystarczy jednorazowo poświęcić nieco czasu i ozdobić nimi pewne miejsca i przedmioty w domu. Wówczas znalezienie ich będzie trwało zaledwie chwilę.

Oznaczanie dokumentów

Naklejki mogą przydać się do oznaczania segregatorów, teczek czy skoroszytów, w których trzymasz ważne dokumenty. Pomogą także w uporządkowaniu materiałów i notatek związanych z pracą, studiami lub szkołą. Tak oznaczone przedmioty będą znacznie estetyczniej się prezentować, a Ty bez większego problemu znajdziesz to, czego szukasz.

Albumy ze zdjęciami

Etykiety samoprzylepne w rolce do samodzielnego zadruku sprawdzą się także do uzupełnienia rodzinnego albumu. Jeżeli regularnie nie podpisujesz znajdujących się w nim zdjęć, naklejki znacznie ułatwią wykonanie tego zadania. Wystarczy, że wydrukujesz na nich odpowiednie podpisy, umieścisz je we właściwych miejscach i gotowe!

Naklejki w rolce w Twojej kuchni

Ten rodzaj naklejek sprawdzi się także do oznaczenia słoiczków z przyprawami. Z pewnością wiesz,  jak problematyczne bywa znalezienie pieprzu, słodkiej papryki czy cynamonu, zwłaszcza wtedy, gdy nie są odpowiednio podpisane. Z etykietami samoprzylepnymi ten problem zostanie raz na zawsze zażegnany. Sprawdzą się także do oznaczania leków. Na etykietach możesz umieścić najważniejsze informacje, takie jak termin ważności, dawkowanie czy sposób podania. Są one niezwykle przydatne w przypadku osób starszych, które mogą mieć problem z zapamiętaniem tych niezwykle istotnych informacji.

Porządek podczas przeprowadzki

Naklejki w rolce mogą być ogromnym ułatwieniem podczas przeprowadzki. Dzięki nim oznaczysz pudełka i podpiszesz, co znajduje się w ich wnętrzu. Sprawdzą się także do oznaczania mrożonek, domowych przetworów, a nawet doniczek z roślinami! Przydatne będą do podpisania wszystkich płyt CD i DVD, aby wprowadzić porządek do Twojej domowej filmoteki.

Naklejki w rolce – doskonałe dla Twojego dziecka

Mamy dobrą wiadomość, naklejki w rolce mogą sprawić dużą frajdę także najmłodszym. Nie wiesz, w jaki sposób możesz je wykorzystać? Możliwości jest naprawdę sporo – jesteśmy pewni, że Twoje pomysłowe dziecko doskonale będzie wiedziało jak ich użyć. Poznaj jednak kilka naszych pomysłów.

Naklejki do prac plastycznych

Ciekawe, oryginalne naklejki mogą stanowić świetne uzupełnienie prac plastycznych. Sprawdzą się zatem szczególnie w przypadku maluchów z zacięciem artystycznym, lecz nie tylko! Odklejanie i przyklejanie nalepek to doskonała i wciągająca rozrywka już dla najmłodszych pociech, która dodatkowo jest świetnym treningiem małych rączek. Ozdobne naklejki sprawdzą się do dekorowania własnoręcznie wykonanych kartek okolicznościowych, prezentów czy dekoracji. W naszej drukarni zrealizujemy każdy, nawet najbardziej szalony pomysł Twojego dziecka, dzięki czemu jego wytwory nabiorą jeszcze większego znaczenia.

Naklejki do pokoju rodzeństwa

A może Twoje dzieci współdzielą pokój, a kłótnie o pewne rzeczy i przedmioty są na porządku dziennym? Wydrukowane przez nas naklejki na rolce mogą sprawić, że konflikty te zostaną raz na zawsze zażegnane. Odpowiednie oznaczenia pozwolą na jasny i przejrzysty podział zabawek, ubrań czy przyborów szkolnych, który nie będzie budził żadnych wątpliwości.

Naklejki do szkoły

Naklejki w rolce to także dobry sposób na podpisanie zeszytów, książek czy teczek Twojego dziecka. Wystarczy, że skorzystasz z naszych usług i zamówisz etykiety z imieniem i nazwiskiem swojej pociechy. Tak podpisane przybory z pewnością się nie zgubią, a nawet jeśli tak się zdarzy – znalezienie ich będzie znacznie łatwiejsze.

Kolorowa nagroda dla dziecka

Kolorowe, oryginalne naklejki to świetny pomysł na małą nagrodę dla Twojej pociechy. Wykorzystać je możecie m.in. do tablic motywacyjnych, na których umieszcza się nalepki za wykonanie określonych zadań. W ten sposób nagrodzisz swoje dziecko za pomoc w obowiązkach domowych, takich jak sprzątanie zabawek, podlewanie kwiatków czy karmienie zwierząt. Naklejki zaprojektowane z myślą o Twoim maluchu z pewnością zachęcą go do podejmowania różnego rodzaju aktywności.

Jak zamówić naklejki w rolce?

Chcesz skorzystać z usług naszej firmy i nie wiesz, w jaki sposób to zrobić? Już spieszymy z wyjaśnieniami!

Nasza drukarnia to miejsce, w którym możesz zrealizować każdy swój pomysł. Zajmujemy się drukiem czarno-białym i kolorowym takich produktów jak: etykiety produktowe, etykiety farmaceutyczne, etykiety półkowe i cenowe, etykiety przemysłowe, naklejki informacyjne, a nawet wlepki dekoracyjne. To sprawia, że pomożemy Ci w stworzeniu oryginalnych naklejek, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji. Podczas procesu produkcji wykorzystujemy gotowe formaty katalogowe lub przygotowujemy projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wszystko, co musisz zrobić to skontaktować się z naszym Biurem Obsługi i przedstawić swoje zamówienie. Wykwalifikowana kadra z pewnością udzieli Ci niezbędnych wskazówek, odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz poprowadzi przez dalszy proces składania zamówienia.

Etykiety samoprzylepne w rolce to produkt, który cieszy się dużą popularnością. Ich uniwersalny charakter sprawia, że naklejki te wykorzystywane są w wielu branżach. Z pewnością spotkasz je w sklepie, gdzie służą do oznaczenia poszczególnych artykułów. To właśnie na etykietach umieszczane są najważniejsze informacje dotyczące produktu. Chętnie korzystają z nich firmy transportowe oraz kurierskie. Nie można pomijać także reklamowych funkcji tego rodzaju produktów – umieszczenie ich w widocznym miejscu może stanowić świetną reklamę dla Twojej firmy. Naklejki sprawdzą się także w Twoim domu, ułatwiając organizację przestrzeni lub stanowiąc świetną rozrywkę dla najmłodszych. Jeżeli jesteś zainteresowany wydrukiem wysokiej jakości naklejek w rolce, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.