Technika Druku Plakatów I Grafik Na Wystawy

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Technika Druku Plakatów I Grafik Na Wystawy

Drukowanie plakatów i grafik na potrzeby wystaw nazywane jest często drukiem artystycznym. Pozwala on na uzyskanie znakomitej jakości dzieł, a także trwałości kolorów, które nie będą blaknąć nawet po upływie kilku lat. Jak uzyskać taki efekt?

Fotograficzny druk wielkoformatowy

Jedną z metod dedykowanych artystom jest fotograficzny druk wielkoformatowy, który wykonujemy również w naszym punkcie usługowym. Powstaje on na nowoczesnych ploterach pozwalających na uzyskanie rozdzielczości do 2400 dpi, umożliwiających kalibrację kolorów, a także drukowanie do szerokości 155 cm w urządzeniach ekosolwentowych. Te ostatnie pozwalają na uzyskanie grafik i plakatów, które będą odporne na wilgoć, promieniowanie ultrafioletowe, a także uszkodzenia mechaniczne. Przy tym gwarantują również kolory o dużym nasyceniu. Jakość tę porównuje się z wydrukami wykonanymi przy użyciu atramentu wodnego.

Na czym drukować plakaty i grafiki?

Jakość wydruku to jedno, jednak równie ważnym etapem jest zdecydowanie na czym dzieło ma powstać. W przypadku druku wielkoformatowego do wyboru jest wiele wariantów, od matowego papieru, aż po naturalne płótno. To ostatnie nosi nazwę Canvas i jest materiałem, który przypomina płótno malarskie. W przypadku grafik i plakatów sprawdzi się zwłaszcza to w wersji wykonanej z bawełny gwarantującej uzyskanie żywych barwy, bez konieczności używania lakieru.

Plakaty i grafiki na piance wystawienniczej

Artyści graficy przygotowujący się do wystaw, muszą mieć także możliwość wyeksponowania prac. Służą do tego cienkie pianki wystawiennicze, na których nakleja się wydruki w różnych formatach. Takie pianki można montować nie tylko za pomocą metalowych zacisków, ale także dzięki praktycznej taśmie dwustronnej.

Przygotowując się do wystawiania własnych prac, podstawowym wyborem jest to, w jakiej technologii zostaną wydrukowane dzieła. Jest to kluczowe, gdyż nieodpowiednio dobrana technika może nie przekazać we właściwy sposób zamysłu artysty. Jeśli szukają Państwo drukarni, która doradzi w tym zakresie i wykona konkretne zlecenie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.