Jak zrobić business card mockup, żeby zachwycić klienta?

  1. STRONA GŁÓWNA
  2.  » 
  3. Blog
  4.  » Jak zrobić business card mockup, żeby zachwycić klienta?

Grafik ma doskonałą wyobraźnię i potrafi przenieść płaski obraz w realne środowisko. Już na etapie tworzenia wie, jak jego produkt będzie wyglądał w druku. Tymczasem zwykły design graficzny niewiele mówi klientowi. Nie oddaje w pełni tego, jaki kształt przybierze namacalny produkt. Zastanawiasz się, jak przedstawić projekt wizytówki w atrakcyjnym świetle i zachęcić klienta do sfinalizowania zamówienia? Rozwiązanie jest proste. Przygotuj profesjonalny business card mockup i przedstaw się z jak najlepszej strony. Każdy człowiek jest wzrokowcem i odpowiednia oprawa nawet najmniejszego projektu może zaważyć o decyzji zamawiającego.

Co to jest business card mockup?

Mockup to specjalnie przygotowana grafika, która umożliwia osadzenie w niej nowego projektu. Pozwala na jego zaprezentowanie w różnych środowiskach. Jest makietą, która przedstawia design w postaci gotowego produktu. Uwzględnia różnorodne oświetlenie, odwzorowuje realne kolory druku oraz fakturę materialnego nośnika. Przybiera formę wizualizacji 3D lub bazuje na odpowiednio wyretuszowanym zdjęciu. Może to być profesjonalnie wykonana fotografia osoby trzymającej w dłoni wizytówkę. Wystarczy, że zaimportujesz do niej swój projekt. Pamiętaj, żeby odpowiednio go wykadrować i dostosować do kształtu kwadracika w dłoniach postaci ze zdjęcia. W ten sposób łatwo zastąpisz swoim projektem kartę widniejącą na obrazie. Dzięki temu klient dowie się, jak jego wizytówka będzie wyglądać na papierze. Dobrze przygotowany mockup sprawdzi się w przypadku każdego projektu graficznego. Wykorzystasz go także do wizualizacji ulotek, pudełek, etykiet na produkty czy katalogów.

Czy warto stworzyć business card mockup?

Makieta pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie projektu graficznego. Odpowiednia forma przedstawienia pracy nadaje jej dodatkowej wartości i zwiększa szansę na pozytywny odbiór przez klienta. Business card mockup sprawia, że grafika staje się fizycznie dostępna. Pokazuje, jak będzie wyglądać w realnym świecie i uzmysławia odbiorcy, że jest w zasięgu jego ręki. Klient namacalnie poczuje korzyść z takiego zakupu, bo zobaczy, jak Twój projekt wyglądałby w rzeczywistości. Na podstawie samego designu nie będziesz w stanie sobie wyobrazić niektórych jego elementów. Kolory na projekcie nie oddają takich zabiegów jak nałożenie złota, błysk srebra czy głębia perforacji. Profesjonalnie wykonany business card mockup pomoże Ci podnieść walory grafiki, zwłaszcza jeśli jest trudna w odbiorze. Zasugeruje także dodatkowe uszlachetnienia oraz inne możliwości.

Oszczędzaj czas dzięki profesjonalnie przygotowanym mockupom!

Praca na mockupach zaoszczędzi Ci wiele godzin przygotowywania wizualizacji. Dobrze opracowany szablon posłuży Ci wielokrotnie i po kilku kliknięciach będziesz mieć gotową wizualizację. Zminimalizuje to także potrzebę długotrwałej komunikacji z klientem oraz wyjaśniania nieporozumień. Zaoszczędzisz także sporo pieniędzy, które wydałbyś na wydruk i profesjonalne fotografowanie swojej pracy w studio. Nie bez znaczenia jest także Twój spokój ducha. Klient, widząc gotowy projekt, będzie miał szansę na wprowadzenie ewentualnych poprawek, zanim przystąpisz do druku.

Jak stworzyć własny business card mockup?

Mockup przygotujesz na wiele sposobów. Możesz skorzystać z ogólnodostępnych darmowych szablonów. Możesz także pokusić się o stworzenie własnego, używając dedykowanych do tego programów graficznych. Gotowe mockupy są zazwyczaj mało efektowne. Jeśli szukasz sposobu na spersonalizowanie swojego projektu, sięgnij po PhotoShop. To program dla bardziej doświadczonych grafików, ale zapewnia doskonałe efekty. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że nie powielasz łatwo dostępnych wzorów. Stwórz responsywny obiekt inteligentny, nadaj mu wymagane efekty oraz dokonaj niezbędnych transformacji. Zadbaj o perspektywę, zniekształcanie i ułożenie w przestrzeni. Zwróć uwagę na drobiazgi, typu wycięcie palca, pod którym będziesz wstawiać wizytówkę. Wstaw obiekt inteligentny we właściwym miejscu i edytuj całość.

Jak przygotować zdjęcie pod business card mockup?

Jeśli chcesz maksymalnie spersonalizować swój mockup i mieć pewność, że nie ma w sieci drugiego identycznego, zadbaj o zdjęcie bazowe. Możesz je wykonać sam, tworząc przemyślaną scenerię z wykorzystaniem wizytówek. Ten kształt musi się znaleźć na fotografii. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakim miejscu i pod jakim kątem wstawić swoją grafikę. Ponadto wszystkie cienie będą wyglądały naturalnie, a obiekt inteligentnie podąży za perspektywą. Oczywiście możesz pominąć ten krok i umieszczać grafikę na zdjęciu na wyczucie, ale ryzykujesz utratą naturalności i zniekształceniem perspektywy. Pamiętaj o właściwym doświetleniu scenerii i stworzeniu kompozycji o wysokiej jakości. Obiekty powinny być ostre, a obraz jasny. Zadbaj o to, żeby nie było przepaleń. Krótko mówiąc: zrób dobre, przemyślane zdjęcie, które posłuży Ci do wielu projektów i będzie wyglądać atrakcyjnie.

Gotowe szablony do business card mockup

Jeśli nie czujesz się dostatecznie pewnie, możesz skorzystać z gotowych materiałów. Graficy często udostępniają bezpłatnie swoje projekty do użytku niekomercyjnego. Wyjątkowe projekty są płatne, ale za wysokojakościowy business card mockup, który ułatwi Ci życie, warto zapłacić. Znajdziesz w sieci zarówno zdjęcia, obrazki, jak i wektory. Zaawansowane serwisy z mockupami oferują także fonty i tła, którymi możesz się posiłkować. Znajdziesz tam tysiące gotowych do użycia szablonów. Wystarczy, że wymienisz jedną warstwę, dodasz odpowiednie efekty i wizualizacja gotowa. W najgorszym wypadku cały proces zajmie Ci pół godziny.

Dzięki business card mockup łatwiej przekonasz odbiorcę do swojego projektu. Ułatwisz mu także decyzję, jeśli prezentujesz kilka grafik do wyboru. Obie strony unikną rozczarowania, bo wszelkie korekty wprowadzicie na etapie cyfrowym. Do druku pójdzie zaakceptowany, wysokościowy produkt. Oszczędzaj czas, pieniądze, a co najważniejsze, nerwy, dzięki dobrze przygotowanym wizualizacjom.